Leteckí záchranári museli v utorok pomáhať dvom zraneným lyžiarkam

368094_vrtulnik 676x451.jpg

ŽILINA 20. februára (WebNoviny.sk) – Záchranársky vrtuľník zo Žiliny letel dnes na pomoc zraneným lyžiarkam na Martinské hole a do Zuberca v Roháčoch.

Na Martinských holiach potrebovalo pomoc 14-ročné dievča s poranenou nohou. „Privolaní záchranári Horskej záchrannej služby jej zranenú dolnú končatinu zafixovali a priviezli k vrtuľníku. Po doplnení liečby lekárom leteckých záchranárov bola pacientka preložená na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave prevezená do Univerzitnej nemocnice v Martine,“ informovala hovorkyňa leteckých záchranárov AIR-TRANSPORT EUROPE Zuzana Hopjaková.

Odporúčame:
Zachranári zasahovali v Malej Fatre aj v Tatrách

V lyžiarskom stredisku Zuberec – Milotín v Západných Tatrách si sedemročné dievčatko pri páde na lyžiach poranilo dolnú končatinu v stehne. „Po pristátí vrtuľníka pod svahom si lekár leteckých záchranárov prevzal malú pacientku do svojej starostlivosti a poskytol jej neodkladnú zdravotnú starostlivosť. V sprievode matky bolo dievčatko s podozrením na zlomeninu stehennej kosti letecky prevezené do Univerzitnej nemocnice v Martine,“ dodala Hopjaková.

Viac k témam: horská záchranná služba, lyžiarky, Martinské hole
Zdroj: Webnoviny.sk – Leteckí záchranári museli v utorok pomáhať dvom zraneným lyžiarkam © SITA Všetky práva vyhradené.

20. februára 2018