Legendárny Gretzky chváli tím Európy, patrí do finále

Kanada má vo finále Svetového pohára najneočakávanejšieho súpera.TORONTO 26. septembra (WebNoviny.sk) – Od experimentu až do finále Svetového pohára – hokejisti bezprecedentného tímu Európy na prestížnom turnaji v kanadskom Toronte stále neprestávajú udivovať. Či môžu v sérii o trofej na dve víťazstvá potrápiť aj jednoznačného domáceho favorita na jej zisk, naznačí prvý duel, ktorý je na programe v utorok (v strednej Európe začiatok v stredu o 2.00 h SELČ), druhý potom vo štvrtok. V základnej skupine si Kanaďania poradili s výberom zostaveným z hráčov ôsmich európskych krajín 4:1.

„Na opačnej strane stojí súper, ale snažíte sa čo najviac dostať najmä zo seba. Poukážeme na nuansy ich tímu, ako realizujú niektoré veci a pripravíme naše mužstvo najlepším možným spôsobom. Nakoniec to však aj tak bude o nás,“ citoval web turnaja kanadského trénera Mika Babcocka.

Odporúčame:

Video: Gáborík a Tatar skórovali, Európa je vo finále

Médiá: Senzačný postup Európy zaistili Slováci, hrdina Tatar

Gigantické fiasko, píše Wennerholm o prehre Švédov s Európou

Podľa legendy svetového hokeja Wayna Gretzkého európsky tím patrí do finále. „Myslím si, že ľudia v ňom chceli vidieť USA alebo Rusko, ale toto je niečo nové. Je to ako s rodičovstvom; moji rodičia ku mne pristupovali ináč než ja k vlastným deťom. Treba ísť s dobou. Tím Európy si zaslúži byť vo finále. Tréner Ralph Krueger odviedol so svojím tímom pozoruhodnú prácu. Nevedeli sme, čo od nich očakávať. Kapitán Anže Kopitar je skutočne prvotriedny hráč, radím ho medzi piatich najlepších v NHL, takže je skvelým vodcom svojej družiny,“ tvrdí Gretzky.

„Máme pred sebou ešte jedného, ktorého musíme dvakrát zdolať. A to nebude jednoduché,“ skonštatoval na webe SP obranca Andrej Sekera, jeden z poltucta Slovákov v európskej zostave. „Od víťazstva v prvom zápase nad USA sme vedeli, že sa môžeme dostať ďaleko. Išli sme od zápasu k zápasu a teraz sme vo finále. Je to skvelý pocit,“ doplnil.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. septembra 2016