Ledva zmaturovala a niekomu vyčíta rigoróznu prácu, pustil sa smerák Blaha do Ďuriš Nicholsonovej

392044_lucia duris nicholsonova lubos blaha.jpg

BRATISLAVA 6. novembra (WebNoviny.sk) – Profesúra Ivety Radičovej je podľa poslanca NR SR za Smer-SD Ľuboša Blahu pre školstvo omnoho väčší problém ako rigorózna práca Andreja Danka, pretože ten v akademickom prostredí nepôsobí.

Ako povedal Blaha v utorok pre agentúru SITA, osobne ho oveľa viac ako Dankova rigorózna práca zaujíma to, ako sa dostala k titulu profesor Iveta Radičová, ktorá nenapísala žiadnu významnejšiu monografiu, pričom má byť ako profesorka výkladnou skriňou slovenskej vedy.

Podľa Blahu nie je nič smiešnejšie, ako keď Lucia Nicholsonová, ktorá ledva zmaturovala, niekomu vyčíta rigoróznu prácu. „Otázka je, či Nicholsonová vôbec vie, čo je to rigorózna práca. Ak opozícia vybrala túto osobu, aby komunikovala na tému rigoróznej práce, považujem to za výsmech parlamentu,“ vyhlásil Blaha.

Poslanci Národnej rady SR neschválili program rokovania mimoriadnej schôdze. na ktorej sa chcela opozícia pokúsiť odvolať Danka z funkcie. V rokovacej sále bolo 139 poslancov, z ktorých za program rokovania hlasovalo 64 zákonodarcov.

Viac k témam: Andrej Danko, Andrej Danko – rigorózna práca, Iveta Radičová, Ľuboš Blaha, Lucia Ďuriš Nicholsonová
Zdroj: Webnoviny.sk – Ledva zmaturovala a niekomu vyčíta rigoróznu prácu, pustil sa smerák Blaha do Ďuriš Nicholsonovej © SITA Všetky práva vyhradené.

6. novembra 2018