Labouristi pozastavili členstvo bývalému starostovi Londýna

V rozhovore pre BBC Ken Livingstone obhajoval poslankyňu Naz Shahovú, ktorej bolo pre antisemitské výroky členstvo v strane už pozastavené.Londýn 28. apríla (WebNoviny.sk) – Britská opozičná Labouristická strana pozastavila vo štvrtok členstvo bývalému starostovi Londýna Kenovi Livingstonovi po tom, ako bol obvinený z antisemitizmu. Informovala o tom agentúra AP.

V rozhovore pre BBC Livingstone obhajoval labouristickú poslankyňu Naz Shahovú, ktorej bolo pre antisemitské výroky členstvo v strane pozastavené v stredu.

Shahová totiž ešte v roku 2014 podporila na Facebooku myšlienku presídlenia izraelských židov do Spojených štátov a na svojom facebookovom profile prirovnala politiku židovského štátu k politike nacistického vodcu Adolfa Hitlera.

„Nezabúdajme, že keď Hitler v roku 1932 vyhral voľby, presadzoval politiku vysťahovania židov do Izraela,“ uviedol Livingstone. „Spočiatku podporoval sionizmus, ale potom sa zbláznil a napokon zavraždil šesť miliónov židov,“ dodal.

„Výroky Kena Livingstona sú desivé a neospravedlniteľné,“ uviedol na Twitteri labouristický kandidát na post starostu Londýna Sadiq Khan. „Pre čosi také nesmie byť v našej strane miesto,“ dodal Khan, ktorý pred budúcotýždňovými voľbami londýnskeho starostu (5. mája) vedie v prieskumoch verejnej mienky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. apríla 2016