Kusisko betónu zabilo v aute matku dieťaťa, otec leží v kóme

Páchatelia hodili z mosta na diaľnici E20 štyri betónové bloky, z ktorých jeden vážiaci 30 kilogramov trafil auto, v ktorom sa viezla nemecká rodina.KODAŇ 22. augusta (WebNoviny.sk) – Dánska polícia pokračuje v intenzívnom pátraní po osobách, ktoré v nedeľu v skorých ranných hodinách hodili z diaľničného mostu na juhu krajiny betónový blok na motorové vozidlo. V ňom sa z dovolenky vo Švédsku vracala rodina z nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko. Informovala o tom v pondelok tlačová agentúra DPA.

Matka päťročného synčeka prišla na mieste o život, jej 36-ročný manžel leží s ťažkým zranením napriek enormnej snahe lekárov naďalej v kóme, kým dieťa utrpelo síce šok, avšak vyviazlo sťaby zázrakom s minimálnymi zraneniami. K útoku došlo na diaľnici E20, ktorá predstavuje hlavné cestné spojenie medzi Švédskom, západným Dánskom a Nemeckom.

Odporúčame:

Osemročného chlapca zabil granát vhodený do bytu cez okno

Vyšetrovatelia v pondelok informovali, že páchatelia hodili z mosta štyri kamene, z ktorých vozidlo trafil jeden o hmotnosti 30 kilogramov. Kriminalisti vzhľadom na osobitosť jedného z blokov, využívaného pri stavbe vysokých múrov, vyzvali podnikateľov v danej sfére, aby preskúmali svoje skladové zásoby.

Už v januári 2016 došlo v rovnakej lokalite opakovane k podobným excesom, ktoré však neskončili tragicky. K podobnej udalosti s použitím dreva došlo aj v uplynulých dňoch. Polícia nepredpokladá, že by išlo o mladícku nerozvážnosť, o čin detí, pretože vzhľadom na hmotnosť použitých vecí uvažuje o účasti najmenej jednej dospelej osoby na útoku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. augusta 2016