Kundrátek bude chýbať Slovanu, pôjde na Svetový pohár

Tomáš Kundrátek už so Slovanom necestuje na trip, ale odchádza k reprezentácii Česka.BRATISLAVA 4. septembra (WebNoviny.sk) – Tréner Miloš Říha z hokejového Slovana Bratislava má dôvod na ďalšie starosti. Približne na mesiac totiž príde o obrancu Tomáša Kundrátka. Ten sa totiž dostal do českého výberu na Svetový pohár, ktorý sa od 17. septembra do 1. októbra uskutoční v kanadskom Toronte.

„Je to pre nás ťažká rana, pre Tomáša je to však dobré. Ja som sa túto správu dozvedel tesne pred nedeľňajším zápasom proti Spartaku Moskva. Nomináciu Tomáša vnímam veľmi zle, pretože klubu nikto nič nedal vedieť, iba sme sa dočítali, že asi bude nominovaný, a potom sám Tomáš prišiel, že ho zavolali,“ poznamenal kouč Říha a pokračoval: „Mrzí ma, že ľudia v českom zväze alebo pri národnom tíme nám to nedali vedieť. O Tomáša prídeme, prichádzame o neho tak ako o ďalších hráčov. Máme troch zranených hokejistov, Jeglič je v národnom tíme a Nedorost teraz bude tiež pauzovať.“

Tomáš Kundrátek už so Slovanom necestuje na trip, ale odchádza k reprezentácii ČR. V najbližších dňoch by sa mal do Slovana vrátiť Žiga Jeglič, ktorý so slovinským národným mužstvom úspešne bojoval o postup na ZOH 2018. V Slovane musia meniť zostavu na každý duel. „Tomáš nám isto bude chýbať, veď je to náš prvý bek a nebude tu mesiac,“ dodal kouč Říha. „Belasí“ v KHL doteraz absolvovali päť stretnutí a nazbierali v nich šesť bodov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. septembra 2016