Krok prezidenta Kisku nemusí viesť k upokojeniu, tvrdí Sme rodina a trvá na predčasných voľbách

360794_img_3383 676x451.jpg

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Hnutie Sme rodina naďalej zastáva stanovisko, že najlepším a najférovejším riešením sú predčasné voľby. Ako sa ďalej uvádza vo vyhlásení hnutia, vymenovať alebo nevymenovať vládu je plne v kompetencii prezidenta a preto jeho rozhodnutie prijímajú.

„Na jednej strane chápeme, že sa takýmto spôsobom snaží upokojiť situáciu. Na druhej strane však máme obavy, že pri tom, čo sa deje a aké veci neustále vychádzajú na povrch, nemusí tento prezidentov krok viesť k upokojeniu,“ konštatuje Sme rodina.

Odporúčame:
Toto je vláda postupnej deštrukcie dôvery občanov, tvrdí Remišová na Pellegriniho návrh kabinetu

Hnutie zároveň vyjadruje počudovanie, že koalícia si neverí a odmieta predčasné voľby „Je to v rozpore s ich vyhláseniami, že majú podporu ľudí, pre ktorých tak veľa robia. My sme prišli do politiky ľuďom pomáhať a nie klamať, kradnúť a podvádzať. O to sa snažíme a preto sa predčasných volieb nebojíme,“ dodáva hnutie.

Prezident Andrej Kiska vo štvrtok vymenuje Petra Pellegriniho za predsedu vládu a následne akceptuje jeho návrh kabinetu. Ako v stredu povedal, s návrhom však nie je na sto percent spokojný. Ako hlava štátu ale nechce prekročiť hranicu danú ústavou a ústavnými zvyklosťami. Kiska pripomenul, že Pellegrini mu priniesol dosť podpisov poslancov, ktorí vláde v parlamente prisľúbili vyjadriť dôveru.

Odporúčame:
Aktivisti vyzývajú prezidenta Kisku, aby nevymenoval Lubyovú ministerkou školstva

Dôležitejšie však podľa prezidenta je, že táto vláda bude musieť zabojovať aj o dôveru verejnosti, čo bude v dnešnej napätej situácii ešte náročnejšie.

„Verím, že si túto zodpovednosť uvedomuje každý jeden budúci minister a každá jedna budúca ministerka. Ako prezident budem dbať na to, aby na túto zodpovednosť nemohli ani na chvíľu zabudnúť,“ povedal v stredu Kiska.

Viac k témam: Andrej Kiska, Ján Kuciak, Peter Pellegrini, politická kríza, Sme Rodina Boris Kollár
Zdroj: Webnoviny.sk – Krok prezidenta Kisku nemusí viesť k upokojeniu, tvrdí Sme rodina a trvá na predčasných voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.

21. marca 2018