Krasokorčuliari Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley postúpili na olympiádu do Pjongčangu

353879_kraso 640x420.jpg

OBERSTDORF 30. septembra (WebNoviny.sk) – Reprezentanti Slovenska v tancoch na ľade Lucie Myslivečková s Lukášom Csölleyom sa kvalifikovali na ZOH 2018 do juhokórejského Pjongčangu. Na podujatí Nebelhorn Trophy 2017 v nemeckom Oberstdorfe, ktoré je zároveň olympijskou kvalifikáciou, obsadili konečné 6. miesto.

Pôvodne sa malo bojovať o päť miest

Na ZOH ide šesť najlepších tanečných párov. Pôvodne sa malo v Nemecku bojovať o päť miest, no Dánsko nevyužilo svoju miestenku z MS 2017, pretože Kanaďanke Laurence Fournierovej Beaudryovej sa nepodarilo splniť podmienky štartu na ZOH 2018 vo farbách európskej krajiny. V Oberstdorfe o olympiádu bojovalo 16 tanečných párov.

Odporúčame:
Vlajkonosičom francúzkej výpravy na zimnej olympiáde bude Martin Fourcade

Slováci v sobotňajšom voľnom tanci previedli kabaretné vystúpenie na hudbu Lizy Minelliovej, od rozhodcov dostali 87,25 bodu, čo je ich osobné maximum. V súčte s krátkym tancom (55,97 bodu) dostali slovenskí tanečníci 143,22 bodu, vylepšili si tak osobný rekord (137,22 b.) z bratislavského Memoriálu Ondreja Nepelu 2016.

Aj po krátkom tanci bol slovenský pár na 6. priečke, vo voľnom tanci sa dostal pred dvojicu z Litvy a Fínska, no predstihli ho reprezentanti Česka a Kórejskej republiky. „V Nemecku sme previedli dva dobré programy, čisté a technicky ohodnotené na najvyššej úrovni, ako sa dalo. Z našej strany sme urobili maximum a sme šťastní, že to takto dopadlo,“ povedal pre agentúru SITA Lukáš Csölley.

Dreli celé leto aj minulú sezónu

Šťastím žiarila jeho partnerka Lucie Myslivečková. „Keby mi niekto pred dvoma rokmi povedal, že vôbec budem súťažne korčuľovať a potom sa kvalifikujem s Lukášom na olympiádu, tak by som mu neverila. V podstate som už mala po kariére. Sme veľmi spokojní, pretože sme dreli celé leto aj celú minulú sezónu,“ prezradila.

Suverénnymi víťazmi súťaže tanečníkov sa stali Briti Penny Coomesová a Nicholas Buckland (177,13 b.), ktorí boli lídrami súťaže aj po krátkom tanci. Druhú pozíciu obsadili Kana Muramotová a Chris Reed reprezentujúci Japonsko (159,30). Miesta na olympiádu si okrem nich a Slovákov vybojovali aj Nemci, Česi a reprezentanti Kórejskej republiky.

Slovensko už skôr získalo miestenku v krasokorčuľovaní na ZOH 2018, na tohtoročných majstrovstvách sveta ju medzi ženami získala Nicole Rajičová.

Olympijská kvalifikácia v krasokorčuľovaní

Nebelhorn Trophy 2017 v nemeckom Oberstdorfe

Tanečné páry – po voľnom tanci: 1. Penny Coomesová, Nicholas Buckland (V. Brit.) 177,13 b., 2. Kana Muramotová, Chris Reed (Jap.) 159,30, 3. Kavita Lorentzová, Joti Polizoakis (Nem.) 152,50, … 6. Lucie Myslivečková, Lukáš Csölley (SR) 143,22 – postúpili na ZOH 2018

Viac k témam: krasokorčuľovanie, Lucie Myslivečková, Lukáš Csölley, ZOH Zimné olympijské hry 2018 v Pjongčangu
Zdroj: Webnoviny.sk – Krasokorčuliari Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley postúpili na olympiádu do Pjongčangu © SITA Všetky práva vyhradené.

30. septembra 2017