Kráľovský pohár (King’s Cup) finále: Slovensko – Thajsko (online)

370855_slovakia_thailand_soccer_74526 b3bffc1e620e42688f6c4bef90ec86f6 676x416.jpg

BANGKOK 25. marca (WebNoviny.sk) – Slovenskí futbalisti po štvrtkovom triumfe nad Spojenými arabskými emirátmi (2:1) hrajú v nedeľu finálový zápas na Kráľovskom pohári v Bangkoku. Ich súperom je Thajsko, ktoré v semifinále zdolalo Gabon.

V aktuálnom rebríčku krajín Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) figuruje Slovensko na 29. mieste, Thajsko na 129. priečke.

Odporúčame:
Hamšík využil svalové zranenie na predčasnú operáciu krčných mandlí

V súlade s avízom pristúpil tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák pri tvorbe základnej zostavy na nedeľňajší finálový zápas k ôsmim zmenám v zostave oproti súboji proti SAE. Príležitosť od úvodu opäť dostanú obranca a kapitán Martin Škrtel i stredopoliari Ondrej Duda s Róbertom Makom. Debut v oficiálnom medzištátnom stretnutí čaká kvarteto Michal Šulla, Boris Sekulič, Ľubomír Šatka, Erik Pačinda.

V Bangkoku pre rozličné dôvody nemá Kozák k dispozícii Marka Hamšíka, Vladimíra Weissa, Lászlóa Bénesa, Juraja Kucku, Matúša Bera, Matúša Kozáčika či Lukáša Štetinu.

Slovensko sa na Kráľovskom pohári zúčastnilo iba raz – v roku 2004 s ligovým výberom na podujatí triumfovalo, keď postupne zdolalo Maďarsko (1:0) a hostiteľa (1:1, 5:4 v rozstrele z 11 m). SR vtedy viedol Dušan Galis; v kádri boli Dušan Perniš, Marián Čišovský, Ján Ďurica, Igor Žofčák, Ján Kozák mladší, Martin Jakubko či Stanislav Šesták. Finále z roku 2004 je dosiaľ jedinou konfrontáciou SR a Thajska.

Kráľovský pohár (King’s Cup) 2018 – finále

Bangkok (Thaj.)

Slovensko – Thajsko 0:0 – prebieha I. polčas

hrá sa od 14:30 SELČ

Zostavy:
Slovensko: Šulla – B. Sekulič, Šatka, Škrtel, Mazáň – E. Sabo, Greguš – Pačinda, Duda, Mak – A. Nemec
Thajsko: Thammasatchan – Notchaiya, Hemviboon, Kerdkaew, Roller – Kaewprom, Puangchan – Bunmatan, Dangda, Tossakrai – Songkrasin

Viac k témam: futbal, Kráľovský pohár (King’s Cup), slovenská futbalová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Kráľovský pohár (King’s Cup) finále: Slovensko – Thajsko (online) © SITA Všetky práva vyhradené.

25. marca 2018