Kouča Anglicka dostali novinári, Allardyce šokujúco končí

Tréner anglickej futbalovej reprezentácie sa zdiskreditoval na stretnutí s domnelými podnikateľmi, ktorí boli v skutočnosti novinármi.LONDÝN 27. septembra (WebNoviny.sk) – Sam Allardyce už nie je trénerom anglickej futbalovej reprezentácie. Kormidelník, ktorý bol vo funkcii od júla (celkovo 67 dní), sa zdiskreditoval na stretnutí s domnelými podnikateľmi.

V utorok večer ponúkol svoju rezignáciu a s anglickou FA sa dohodol na ukončení spolupráce. Informuje o tom web FA s dôvetkom, že A-tímu sa dočasne ujme Gareth Southgate. Kouč anglického národného výberu do 21 rokov povedie Angličanov v ich zostávajúcich tohtoročných zápasoch „slovenskej“ F-skupiny kvalifikácie o postup na MS 2018 proti Malte, Slovinsku a Škótsku a aj v prípravnom dueli proti Španielsku.

Odporúčame:

Kozák nominoval na kvalifikáciu, nechýbajú Hamšík ani Škrtel

Allardyce naletel novinárom vydávajúcim sa za podnikateľov z Ázie. Na stretnutí s prestrojenými žurnalistami z denníka The Telegraph v jednom z londýnskych hotelov okrem iného nemal problém poradiť, ako sa dá obísť pravidlo o zákaze vlastníctva práv na hráča treťou stranou. Nerozpakoval sa ani očierniť svojho predchodcu Roya Hodgsona a jeho schopnosti motivovať mužstvo. Video nakrútené ukrytou kamerou aj s prepisom najzaujímavejších pasáži zverejnilo periodikum v pondelok večer pod veľavravným názvom Tréner Anglicka Sam Allardyce na predaj.

Allardyce sa stretol s novinármi v presvedčení, že ide o zástupcov ázijskej agentúry a že rokuje o obchode za 400-tisíc libier. „Vždy sa to dá nejako obísť. Mám na mysli situáciu, keď ide o veľa peňazí,“ povedal bývalý kormidelník Sunderlandu a West Hamu o zákaze pre tretiu stranu vlastniť práva na futbalistu. Túto prax nedovoľuje Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) ani FA.

Šesťdesiatjedenročný tréner vystriedal Hodgsona v júli tohto roka po nevydarenom európskom šampionáte vo Francúzsku, kde „Albión“ stroskotal v osemfinále na islandskom outsiderovi. Anglický výber viedol jediný raz: v Trnave v úvode kvalifikácie majstrovstiev sveta 2018 proti Slovensku. Angličania vstúpili do bojov v F-skupine víťazstvom 1:0 zásluhou gólu v nadstavenom čase.

Allardyce svojho predchodcu pred domnelými podnikateľmi zosmiešňoval a napodobňoval jeho prejav v šatni. Podľa neho by nemal vôbec k hráčom hovoriť, pretože ako rečník svojich poslucháčov iba uspí. Zápas s Islandom na ME označil za Hodgsonovo zlyhanie. Jeho asistent Gary Neville mal vraj na Hodgsona zlý vplyv a mal radšej „sedieť na zadku a držať hubu“. Kritike podrobil aj príliš nízky vek nominovaných hráčov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. septembra 2016