Kotlebovci chcú obmedziť trestnoprávnu imunitu prezidenta, odporuje vraj demokratickej rovnosti

363674_kotleba 676x479.jpg

BRATISLAVA 25. mája (WebNoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR za stranu Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Marian Kotleba, Rastislav Schlosár, Ján Mora a Ján Kecskés, chcú obmedziť trestnoprávnu imunitu prezidenta.

Parlament v piatok rokovaním o návrhu kotlebovcov ukončil rokovanie 11. dňa 31. schôdze parlamentu v tomto volebnom období. Podľa návrhu prezident by mal mať trestnoprávnu imunitu výlučne na výroky prednesené počas výkonu jeho funkcie. To znamená, že za všetky ostatné trestné činy bude môcť byť trestne stíhaný.

Odporúčame:
Súd nechal na slobode trojicu obvinenú z extrémizmu, mužov prišiel podporiť aj Kotlebov poslanec

Kotlebovci zdôrazňujú, že Slovenská republika funguje na princípe parlamentnej demokracie. V demokracii platí, že všetci sú si pred zákonom rovní, a teda nemôže tu byť dôvod, aby prezident Slovenskej republiky, demokratického štátu, mal takúto neprimeranú výsadu. „Ide o výsadu, ktorú má panovník v niektorých monarchistických štátnych zriadeniach, nie v slobodných demokratických krajinách,“ argumentujú v predkladacej správe.

Poslanci sa znovu stretnú v pondelok. Rokovanie bude bez hlasovania o prerokovaných návrhoch. Hlasovať budú až v utorok o 11:00. Posledným bodom tejto schôdze bude návrh zákona Ľudovej strany Naše Slovensko o sprísnení potratovej politiky na Slovensku. Kotlebovci chcú zakázať svojvoľné a neodôvodnené umelé prerušenie tehotenstva.

Viac k témam: interrupcia, Ján Kecskés, Ján Mora, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Marian Kotleba, prezident SR, Rastislav Schlosár
Zdroj: Webnoviny.sk – Kotlebovci chcú obmedziť trestnoprávnu imunitu prezidenta, odporuje vraj demokratickej rovnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

25. mája 2018