Košická knižnica pre mládež otvorila nový projekt, jeho súčasťou sú besedy so známymi autormi

394355_kniznica 1 676x451.jpg

KOŠICE 26. novembra (WebNoviny.sk) – Knižnica pre mládež mesta Košice pripravila projekt Vianočná knižka sa otvára. Cyklus podujatí bude v dvadsiatich pobočkách knižnice.

Ako informovala riaditeľka knižnice Iveta Hurná, čitateľom ponúknu od pondelka 26. novembra do 20. decembra 35 hlavných podujatí a pridajú tiež množstvo menších, v ktorých bude dominovať najmä téma adventu, Vianoc a rodiny.

Autorské besedy

Projekt sme otvorili dnes autorskou besedou so spisovateľom a hudobníkom Zbyňom Džadoňom,“ informuje Iveta Hurná. Program vianočného projektu prinesie v nasledujúcich týždňoch ďalšie stretnutia so známymi osobnosťami literárneho sveta.

Knižnica sprostredkuje aj odborný seminár o príprave predškolákov zo sociálne znevýhodneného prostredia v komunitných centrách a privíta súbor Crocus Liberi s predstavením POPOKATEPETL, ktorým ukáže, ako sa mladí herci učia divadelnému umeniu.

Pripravili sme besedy s Petrou Nagyovou-Džerengovou, Gabrielou Futovou, Andreou Gregušovou, Majkou Danihelovou, Braňom Jobusom, Petrom Karpinským, Silvestrom Lavríkom a Danielom Rušarom. Do programu sme zaradili tiež hudobné stretnutia s Jankom Hrubovčákom a vystúpenia divadla Crocus Tehatre s veselým vystúpením O čižmárovi Barnabášovi,“ uviedla Hurná.

„Čaká nás aj ďalšie komunitné podujatie z cyklu Ako nevidiaci menia svet hudby. Cieľom týchto našich aktivít s občianskym združením Feman a Úniou nevidiacich a slabozrakých je hlbšie sa zamyslieť a prejaviť svoj obdiv, pokoru a spolupatričnosť k hendikepovaným ľuďom okolo nás. Tých, ktorým sa Vianoce spájajú s hudbou, poteší podujatie O gotických choráloch. Pripraví ho pre čitateľov SCHOLA MINOR, vokálny súbor pôsobiaci vo františkánskom Kostole Zvestovania Pána v Bratislave, ktorý sa špecializuje na interpretáciu stredovekého gregoriánskeho chorálu a polyfónie,“ informovala o programe Hurná.

Katalóg najlepších kníh

Súčasťou projektu Vianočná knižka sa otvára je vydanie katalógu Najlepšie detské knihy 2018. „Ponuka kníh je štrukturalizovaná podľa vekových kategórií, od najútlejšieho veku, až po tínedžerský,“ povedala Hurná. Na zostavovaní katalógu sa podieľali ľudia so širokým prehľadom nielen v aktuálnych knižných novinkách, ale aj v časom overenej klasike.

Do projektu prispeje aj výstava Vianoce z celého sveta, ktorá pozostáva z veľkoplošných ilustrácií výtvarníčky Márie Neradovej. „Poskytla nám ju Mestská knižnica mesta Piešťany. Určite sa bude páčiť práve najmenším, pre ktorých sme v decembri pripravili vianočnú BABY knižnicu na tému Kto nám z neba sype sneh a vianočné senzorické dielničky s OZ Čítajme si spolu,“ informovala Hurná.

Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu Knižnice pre mládež mesta Košice.

Viac k témam: beseda, deti, knižnica
Zdroj: Webnoviny.sk – Košická knižnica pre mládež otvorila nový projekt, jeho súčasťou sú besedy so známymi autormi © SITA Všetky práva vyhradené.

26. novembra 2018