Košičania sa posilnili, záujem majú aj o Ladislava Nagya

Košice odštartujú 9. majú letnú prípravu na nový ročník Tipsport ligy.KOŠICE 4. mája (WebNoviny.sk) – Vedenie slovenského hokejového klubu HC Košice pred novou sezónou angažovalo do svojho kádra dvojicu obrancov – Čecha Jiřího Vašíčka a Slováka Lukáša Matejku. Informuje o tom oficiálny web oceliarov.

Košičanov čaká začiatok letnej prípravy na nový ročník v pondelok 9. mája, celá prebehne v domácich podmienkach. „Vedenie klubu podpísalo zmluvy na novú sezónu s Radkom Deylom, Ivanom Jankovičom, Eduardom Šedivým, Marekom Bartánusom, Petrom Bartošom, Gabrielom Spilarom, Tiborom Vargom, Petrom Boltunom a Dávidom Šoltésom,“ uvádza sa na webe HC Košice.

Odporúčame:

Šesťnásobný český šampión možno zakotví v Tipsport lige

Tridsaťpäťročný pardubický rodák Jiří Vašíček hral naposledy v českom extraligovom mužstve Mountfield Hradec Králové. O deväť rokov mladší Martinčan Matejka v minulej sezóne pôsobil v materskom MHC. „V tomto období sme podpísali základnú kostru mužstva, ktorá sa bude ešte do júla postupne dopĺňať. Otvorená je brankárska otázka. V jednaní sú Jirko Bicek a Adam Lapšanský. Boli by sme radi, keby sa nám podarilo angažovať Ladislava Nagya, ktorý už od nás dostal ponuku,“ prezradil generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš.

Súčasný káder HC Košice
– zdroj oficiálny web HC Košice

obrancovia: Radek Deyl, Martin Dudáš, Ivan Jankovič, Lukáš Matejka, Branislav Pavúk, Eduard Šedivý, Jiří Vašíček
útočníci: Marek Bartánus, Peter Bartoš, Peter Boltun, Gabriel Spilar, Jakub Suja, Dávid Šoltés, Tibor Varga

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. mája 2016