Kollárovci by v parlamente chýbali, #Sieť je pod percentom

Do parlamentu by sa podľa prieskumu agentúry AKO dostalo šesť strán.BRATISLAVA 23. septembra (WebNoviny.sk) – Ak by boli voľby do Národnej rady (NR) SR teraz, strana Sme rodina – Boris Kollár by ostala pred bránami parlamentu. V septembrovom reprezentatívnom prieskume volebných preferencií agentúry AKO získala Kollárova strana 4,3 percenta hlasov respondentov rozhodnutých voliť.

Smer-SD by mal 52 poslancov

Voľby by podľa prieskumu vyhral Smer-SD so ziskom 29,6 percenta, druhá by skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS) so 17,5 percenta a tretia Slovenská národná strana (SNS) s preferenciami 13,1 percenta. Do parlamentu by sa so ziskom 11,1 percenta dostala aj Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), hnutie OĽaNO – NOVA (9,5%) a strana Most-Híd (5,8%).

Odporúčame:

V parlamente by skončilo osem strán, koho by ste volili vy?

KDH by sa dostalo do parlamentu, Kollárovci a #Sieť nie

Podľa prieskumu by si strany mandáty v NR SR rozdelili nasledovne: Smer-SD by mal 52 poslancov, strana SaS by získala 30 poslaneckých kresiel, SNS by mala 23 poslancov, Kotleba – ĽSNS 19 poslancov, OĽaNO – NOVA 16 a Most-Híd by mal 10 poslancov. Agentúru SITA o prieskume informovala riaditeľka pre výskum agentúry AKO Kamila Hříchová.

Sieť má menej ako percento

Do parlamentu by sa podľa prieskumu nedostali okrem strany Sme rodina – Boris Kollár (4,3%) ani Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), ktoré v prieskume získalo 4,2% hlasov rozhodnutých respondentov – voličov, ani Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja (SMK-MKP) so ziskom 2,6 percenta. Menej ako jedno percento získali v prieskume Sieť (0,8%), Strana zelených Slovenska (0,6%), KSS (0,3%), Strana moderného Slovenska (0,2%), Demokrati Slovenska – Ľudo Kaník (0,2%) a Odvaha – Veľká národná a proruská koalícia (0,2%).

Reprezentatívny prieskum volebných preferencií agentúra AKO, s.r.o. uskutočnila od 12. do 20. septembra formou telefonického dopytovania sa (CATI) na vzorke 1 000 respondentov. Účastníci prieskumu odpovedali na otázku: „Pred nedávnom sa konali voľby do NR SR (parlamentu). Keby boli voľby teraz, ktorú stranu alebo hnutie by ste volili? Budem vám strany čítať v náhodnom poradí“. Spolu 12,8% respondentov deklarovalo, že by určite nešli voliť, 17,7% nevedelo, koho by teraz volili a 6,9% odmietlo prezradiť, koho by volili. Rozhodnutých, teda tých, ktorí by išli voliť a vedia koho, bolo 62,6 % respondentov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. septembra 2016