Koaličná kríza sa asi pomaly upokojuje, myslí si politológ

350396_andrej danko robert fico 1 640x420.jpg

BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Koaličná kríza sa asi pomaly upokojuje. Pre agentúru SITA to povedal politológ Ján Baránek.

Reagoval tak na tlačovú besedu po skončení piatkovej Koaličnej rady, na ktorej sa koaličné strany dohodli na vytvorení pracovnej skupiny, ktorá bude pracovať na vytvorení dodatku ku Koaličnej zmluve.

Pracovná skupina podľa Baránka hovorí o tom, že keď človek nechce niečo riešiť alebo chce riešenie odložiť, vytvorí pracovnú skupinu či štáb.

Odporúčame:
Aktualizované: Fico, Bugár a Danko sa dohodli na vytvorení dodatku ku Koaličnej zmluve

Fico zároveň v piatok na tlačovke po skončení rokovania koalície prisľúbil, že bude rešpektovať meno nového ministra školstva, ktoré je v kompetencii Slovenskej národnej rady (SNS). Baránek uviedol, že Fico nemusel mať veľký problém. Väčšinou totiž predseda vlády príjme návrh. „Málokedy sa stalo, že by predseda koaličnej vlády neprijal personálny návrh koaličného partnera,“ uviedol Baránek.

Koaličné strany sa v piatok tiež dohodli, že chcú priblížiť aj svoje regionálne, okresné a krajské štruktúry. Baránek hovorí, že koaličné strany idú v regiónoch často proti sebe, a teda si to nevie veľmi dobre predstaviť. Štruktúr je navyše podľa Baránka veľa a teda predseda strany tam niekedy nemá dosah.

Viac k témam: Andrej Danko, Béla Bugár, Ján Baránek, koaličná kríza, Most-Híd, Robert Fico, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Koaličná kríza sa asi pomaly upokojuje, myslí si politológ © SITA Všetky práva vyhradené.

25. augusta 2017