Klus vyzval na Globsecu, aby sme našli cestu z pandémie bez zatvárania hraníc v rámci EÚ

453188_img_2469 2 676x451.jpg

16.6.2021 (Webnoviny.sk) – Už nikdy nemôžeme zatvoriť hranice v rámci Európskej únie (EÚ) tak, ako to bolo počas prvej vlny pandémie koronavírusu. Zdôraznil to štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Martin Klus na konferencii Globsec Forum 2021 v Bratislave.

Bez zatvárania hraníc

Doplnil, že občania krajín EÚ vnímajú ako jednu z najväčších výhod únie práve slobodu cestovania. Vyzval preto na nájdenie cesty z pandémie bez zatvárania hraníc.

Viac o téme: Koronavírus

Klus tiež potvrdil, že Slovensko je zástupcom rozširovania EÚ a poskytovania zahraničnej pomoci. „Týka sa to najmä krajín západného Balkánu a nášho suseda Ukrajiny,“ vysvetlil.

Dotkol sa aj problematiky hoaxov

Na budúci týždeň sa stretáva Rada pre všeobecné záležitosti EÚ. „Otvoríme tam novú kapitolu s Čiernou horou a Srbskom. Veľmi dúfam, že sa posunieme aj so Severným Macedónskom a Albánskom. Toto je pre Slovensko dôležité,“ povedal.

Martin Klus sa počas diskusie dotkol aj problematiky hoaxov. „Nanešťastie propaganda a hoaxy majú veľký vplyv na Slovensko. Preto oceňujem snahy Európskej komisie a Európskeho parlamentu diskutovať o tom, aká by mala byť zodpovednosť sociálnych sietí,“ dodal štátny tajomník.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Medzinárodná konferencia Globsec 2021

Viac k témam: GLOBSEC, GLOBSEC 2021, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Klus vyzval na Globsecu, aby sme našli cestu z pandémie bez zatvárania hraníc v rámci EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júna 2021