Kližana a Lacka vylúčili z reprezentácie, zaplatia aj pokutu

Martin Kližan a Lukáš Lacko sa zo zdravotných dôvodov ospravedlnili z nedávneho súboja play-off o svetovú skupinu Davisovho pohára. Deň po skončení tohto zápasu už obaja nastúpili na turnajoch.BRATISLAVA 26. septembra (WebNoviny.sk) – Podmienečné vylúčenie z reprezentácie Slovenska na jeden rok s okamžitou platnosťou. Taký je trest pre tenistov Martina Kližana a Lukáša Lacka pre ich prístup k reprezentácii Slovenska v Davisovom pohári. Odsúhlasil to výkonný výbor Slovenského tenisového zväzu na svojom zasadnutí 23. septembra 2016 na návrh kapitána daviscupového tímu SR Miloslava Mečířa. Informoval o tom oficiálny portál Slovenského tenisového zväzu.

Martin Kližan a Lukáš Lacko sa zo zdravotných dôvodov ospravedlnili z nedávneho súboja play-off o svetovú skupinu Davisovho pohára 2017 Austrália – Slovensko, ktorý sa hral 16.- 18. 9. na tráve v Sydney. Deň po skončení tohto zápasu už obaja nastúpili na turnajoch, Lacko sa predstavil na challengeri ATP v tureckom Izmire a Kližan na podujatí ATP World Tour 250 vo francúzskom Metz.

„Výkonný výbor STZ neakceptoval ich ospravedlnenie a schválil uloženie pokuty hráčovi Lukášovi Lackovi vo výške 10 000 eur za porušenie zmluvy so Slovenským tenisovým zväzom a Martinovi Kližanovi vo výške 20 000 eur za opakované porušenie zmluvy so Slovenským tenisovým zväzom,“ uvádza portál stz.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. septembra 2016