Kližan si nezopakuje semifinále v Metz, skončil v prvom kole

Martin Kližan podľahol domácemu držiteľovi voľnej karty Julienovi Benneteauovi za 57 minút hladko 2:6, 1:6.METZ 19. septembra (WebNoviny.sk) – Len tri gemy uhral a iba necelú hodinu strávil na kurte v zápase 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Moselle Open vo francúzskom Metz (dotácia 520 070 eur, tvrdý povrch Greenset v hale) slovenský tenista Martin Kližan.

Piaty nasadený hráč podľahol domácemu držiteľovi voľnej karty Julienovi Benneteauovi za 57 minút hladko 2:6, 1:6. Postupujúci Francúz bude v osemfinále čeliť úspešnému zo súboja Paul-Henri Mathieu (Fr.) – Dustin Brown (Nem.).

Dvadsaťsedemročný Bratislavčan Kližan, 31. v singlovom renkingu, prvýkrát v kariére nastúpil proti 34-ročnému bývalému členovi Top 25 Benneteauovi (238.), ktorý ho brejkol v úvodných gemoch oboch setov. Zverenec Martina Hromeca Kližan sa vlani v Metz pri svojej miestnej premiére prebojoval do semifinále, v ktorom nestačil na domáceho Gillesa Simona (4:6, 4:6).

Kližan naposledy bol v singlovej zápasovej akcii 29. augusta: v 1. kole newyorských grandslamových US Open uhral iba štyri gemy proti Rusovi Michailovi Južnému. Minulý týždeň absentoval v daviscupovom stretnutí Slovákov s Austrálčanmi na tráve v Sydney, dal prednosť doliečeniu háklivej pravej nohy a príprave.

Dvojhra – 1. kolo:

Julien Benneteau (Fr.) – Martin Kližan (SR-5) 6:2, 6:1 za 57 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. septembra 2016