Kližan pokračuje v ťažení, ide do finále turnaja v Hamburgu

Martin Kližan už má istotu prémie 148 400 eur pred zdanením a 300 bodov do počítačového poradia.HAMBURG 16. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Martin Kližan nasadený ako siedmy zvíťazil nad Francúzom Stéphanom Robertom za 83 minút 6:3, 6:4 v sobotňajšom semifinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 German Tennis Championships v nemeckom Hamburgu (dotácia 1 514 495 eur, antuka vonku).

Od pondelka 27-ročný Bratislavčan Kližan neodolal druhému brejkbalu v treťom geme, ale z 1:2 priebežne preklopil na 5:2 a zvyšok otváracej časti už zvládol. Navyše, na začiatku druhého setu mal Kližan dva jednotlivé brejkbaly, ale nedal a neskôr klesol na 1:4. V siedmej hre však predviedol rebrejk a v deviatom geme sa ešte raz presadil na returne. Následne sa v pohode dopodával k postupu.

Odporúčame:

Určitý čas bude na okruhu ticho, podpichla rivalky Švedovová

Štvorhru Slovákov proti Maďarom v Davisovom pohári odložili

Cuevasovi môže oplatiť prehru

Momentálne 47. hráč hodnotenia Kližan sa revanšoval 36-ročnému veteránovi Robertovi (83.) za nezdar 0:6, 6:7 (2), 4:6 z 3. kola predvlaňajších melbournských grandslamových Australian Open na tvrdom povrchu. V nedeľňajšom finále ľaváka preverí uruguajský 30-ročný tretí muž tohto podujatia Pablo Cuevas (24.), ktorému sa zverenec Martina Hromeca pokúsi odplatiť prehru 3:6, 1:6 z finále predvlaňajšieho antukového challengeru v kolumbijskej Barranquille.

Kližan už má istotu prémie 148 400 eur pred zdanením a 300 bodov do počítačového poradia, šampión si odnesie 316 000 eur brutto a 500 bodov v súlade so štatútom turnaja. V nezáväznom online prepočte sa Slovák aktuálne nachádza na 33. pozícii, prípadný celkový triumf by ho vyniesol odhadom približne na 28. priečku (záležalo by aj na výsledkoch iných hráčov do konca tohto týždňa), jeho oficiálny rekordom je 24. miesto. Kližan tento týždeň okrem iného extrémne prospel ambícii zmestiť sa medzi 32 nasadených na newyorských grandslamových US Open (29. augusta – 11. septembra).

V Davisovom pohári nemohol pomôcť

Držiteľ štyroch singlových trofejí na hlavnej profesionálnej úrovni Kližan vo februári získal primát na prestížnej „päťstovke“ na harde v hale v holandskom Rotterdame, od polovice marca však viac ako dva mesiace chýbal v súťažnom dianí pre plantárnu fascitídu na pravej nohe.

Kližan sa úspešným ťažením v Hamburgu pripravil o možnú prípadnú dodatočnú nomináciu na budapeštianske antukové stretnutie Maďarsko – SR v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2016 reprezentačných družstiev mužov (15. – 17. júla). Slováci po piatku vedú zásluhou Andreja Martina a Jozefa Kovalíka sľubne 2:0, sobotňajšiu štvorhru odložili na nedeľu pre nepriazeň počasia.

Dvojhra – semifinále:

Martin Kližan (SR-7) – Stéphane Robert (Fr.) 6:3, 6:4 za 83 minút
Pablo Cuevas (Urug.-3) – Renzo Olivo (Arg.) 7:5, 6:3 za 101 minút

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júla 2016