Kližan expresne postúpil do štvrťfinále turnaja v Hamburgu

Martin Kližan sa úspešným ťažením v Hamburgu pripravil o prípadnú dodatočnú nomináciu na budapeštianske antukové stretnutie Maďarsko – SR.HAMBURG 14. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Martin Kližan nasadený ako siedmy zvíťazil nad domácim držiteľom voľnej karty Louisom Wesselsom jednoznačne 6:1, 6:1 za 51 minút vo štvrtkovom súboji osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 German Tennis Championships v nemeckom Hamburgu (dotácia 1 514 495 eur, antuka vonku).

Odporúčame:

Šarapovová príde o olympiádu, arbitrážny súd rozhodne neskôr

Djokovič suverénne vedie rebríček, Cibulková sa vyšvihla

Od pondelka 27-ročný Bratislavčan Kližan bol na dvorci pánom, prvý gem prehral až za stavu 4:0 vo svoj prospech na príjme. Úvodný set doviedol do víťazného konca pri podaní súpera. Zápletka sa nekonala ani v druhom dejstve, v ktorom favorit dovolil 17-ročnej nemeckej nádeji skorigovať až po piatej hre na 1:5. Následný servis priniesol už premenený mečbal cez zhody.

Wessels nemá renkingové postavenie medzi seniormi, v juniorskom tzv. kombinovanom hodnotení ITF je na 19. priečke. Zverenec Martina Hromeca Kližan bude vo štvrťfinále v piatok čeliť postupujúcemu z rusko-španielskeho duelu medzi Daniilom Medvedevom a Danielom Gimenom-Traverom.

Kližan sa úspešným ťažením v Hamburgu pripravil o prípadnú dodatočnú nomináciu na budapeštianske antukové stretnutie Maďarsko – SR v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2016 reprezentačných družstiev mužov (15. – 17. júla).

Dvojhra – 2. kolo (osemfinále):

Martin Kližan (SR-7) – Louis Wessels (Nem.) 6:1, 6:1 za 51 min

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. júla 2016