Kliatba obhajcov titulu na MS vo futbale trvá, Nemci napodobnili Talianov a Španielov

379618_thomas muller marko reus 676x494.jpg

MOSKVA 28. júna (WebNoviny.sk) – Na futbalových majstrovstvách sveta pokračuje kliatba obhajcov titulu, ktorá trvá už osem rokov. Úradujúci svetoví šampióni totiž už tretíkrát za sebou nepostúpili zo základnej skupiny.

Odporúčame:
Nemám slov, žiadny herný plán a ani plán B, reagujú osobnosti na koniec Nemecka na MS vo futbale 2018

Na MS 2010 zo skupiny nepostúpili Taliani, zásluhu na tom mali aj slovenskí futbalisti. O štyri roky neskôr rovnako dopadli Španieli a v roku 2018 tak dopadli aj Nemci. Tí v základnej F-skupine získali len tri body a spolu s výberom Kórejskej republiky na turnaji končia, ďalej idú Švédi a Mexičania.

Odporúčame:
Hahahahahahahaha, historická hanba, debakel, zgustli si médiá na vypadnutí Nemecka z MS vo futbale

Zatiaľ naposledy obhajcovia zlata prenikli do vyraďovacej časti pred dvanástimi rokmi. Brazílčania, ktorí predtým získali titul na šampionáte v Japonsku a Kórejskej republike, na turnaji v Nemecku v roku 2006 postúpili do štvrťfinále, v ktorom vypadli s Francúzmi. Od 1. júla 2006 teda v play-off futbalových MS nehral úradujúci svetový šampión.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:

Všeobecné informácie
Kompletný program a výsledky
Skupiny a nominácie tímov
Tabuľky skupín

Viac k témam: futbal, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018 v Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Kliatba obhajcov titulu na MS vo futbale trvá, Nemci napodobnili Talianov a Španielov © SITA Všetky práva vyhradené.

28. júna 2018