Kiska rokoval s Pan Ki-Munom, reč bola aj o voľbe šéfa OSN

Obaja vyzvali na čo najrýchlejšiu ratifikáciu Parížskej klimatickej dohody, aby vstúpila do platnosti.BRATISLAVA 22. apríla (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska v piatok v New Yorku rokoval s generálnym tajomníkom OSN Pan Ki-Munom. Témou diskusie bol obsah Parížskej klimatickej dohody, ktorú v piatok slávnostne podpíšu lídri krajín z celého sveta na pôde Organizácie spojených národov. Agentúru SITA o tom informoval prezidentov hovorca Roman Krpelan.

Odporúčame:

Andrej Kiska podpíše v New Yorku klimatickú dohodu

Obaja vyzvali na čo najrýchlejšiu ratifikáciu zmluvy, aby vstúpila do platnosti. Na pozvanie generálneho tajomníka OSN Pana Ki-muna globálnu dohodu o opatreniach proti zmene klímy slávnostne podpíše asi 200 lídrov krajín z celého sveta symbolicky na Deň Zeme.

Partneri hovorili aj o voľbe nového generálneho tajomníka, nevyhli sa téme utečeneckej a migračnej krízy. Kiska generálneho tajomníka informoval, že sa zúčastní na Svetovom humanitárnom kongrese v Istanbule. Hlava štátu dnes takisto rokovala aj s predsedom Valného zhromaždenia OSN Mogensom Lykketoftom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. apríla 2016