Kiska odsúdil teroristický útok v Dháke ako zbabelý čin

K teroristickému útoku na cudzincami vyhľadávanú reštauráciu v bangladéšskom hlavnom meste Dháka v piatok 1. júla sa prihlásil Islamský štát.

BRATISLAVA 3. júla (WebNoviny.sk) – Slovenská republika, aj z pozície predsedníckej krajiny v Rade EÚ, je odhodlaná pokračovať v boji proti globálnej hrozbe terorizmu.

V sústrastnom telegrame prezidentovi Talianskej republiky Sergiovi Mattarellovi to v súvislosti s piatkovým teroristickým útokom na reštauráciu v Dháke v Bangladéši napísal prezident SR Andrej Kiska. Agentúru SITA o tom informoval hovorca prezidenta Martin Lipták.

Odporúčame:

Islamisti útočili v Dháke, medzi obeťami je i desať Talianov

Islamský štát zverejnil video, ukazuje popravu aktivistov

S veľkým zármutkom a rozhorčením som prijal správu o následkoch teroristického útoku v Dháke. Hlboko odsudzujem tento zbabelý barbarský čin, pri ktorom vyhasli životy nevinných ľudí aj z radov talianskych občanov. Naším cieľom je zachovanie našich spoločných hodnôt a mierové spolužitie národov,“ uviedol v telegrame Kiska.

K teroristickému útoku na cudzincami vyhľadávanú reštauráciu v bangladéšskom hlavnom meste Dháka v piatok 1. júla sa prihlásil Islamský štát (IS). Na reštauráciu Holey Artisan Bakery v Gulšáne, diplomatickej štvrti Dháky, zaútočila okolo 21:20 miestneho času (17.20 h SELČ) osem až deväťčlenná skupina ozbrojencov, ktorí zadržali približne 20 rukojemníkov z radov zákazníkov a zamestnancov vrátane viacerých cudzincov. Útok v Dháke si vyžiadal celkovo 28 obetí. Podľa internetového vydania bangladéšskeho denníka Daily Star jeden zo zachránených rukojemníkov povedal, že „tí, ktorí boli schopní recitovať verše z koránu, boli ušetrení, ostatných mučili„.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júla 2016