Kiska nepôjde na koncert pri príležitosti 30. výročia Sviečkovej manifestácie, vadí mu účasť kotlebovcov

362143_img_0114_copy 676x513.jpg

BRATISLAVA 25. marca (WebNoviny.sk) – Prezident Andrej Kiska sa v nedeľu večer nezúčastní na slávnostnom koncerte pri príležitosti 30. výročia Sviečkovej manifestácie.

Dôvodom je účasť zástupcov Ľudovej strany Naše Slovensko na tomto podujatí. Koncert v Slovenskej filharmónii – Redute v Bratislave so začiatkom o 19:00 organizuje Konferencia biskupov Slovenska, ktorá naňho pozvala zástupcov všetkých parlamentných strán.

Odporúčame:
Odkaz Sviečkovej manifestácie je podľa SaS veľmi aktuálny, keď občania žiadajú slušné Slovensko

S príhovorom mal na koncerte vystúpiť prezident Kiska, bývalý prezident Spolkovej republiky Nemecko Joachim Gauck a predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský.

„Spomienka na Sviečkovú demonštráciu je oslava slobody, demokracie a odvahy ľudí, pozvanie fašistov na večerný spomienkový koncert je preto mimoriadne nešťastným spôsobom pripomenutia si 30. výročia tejto významnej udalosti,“ uviedol vo vyhlásení prezidentov hovorca Roman Krpelan. Dodal, že na večernom koncerte sa preto prezident rozhodol nezúčastniť, o čom informoval organizátorov aj nemeckého exprezidenta.

Odporúčame:
Vo Sviečkovej manifestácii bol silný nádych demokracie, tvrdí Danko a verí v rozvoj Slovenska

Slovensko si 25. marca pripomína tridsiate výročie Sviečkovej manifestácie, jedného z najvýznamnejších verejných prejavov odporu voči komunistickému režimu v bývalom Československu. Pokojné zhromaždenie veriacich za občianske a náboženské slobody sa skončilo tvrdým policajným zásahom.

Viac k témam: Andrej Kiska, Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Sviečková manifestácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Kiska nepôjde na koncert pri príležitosti 30. výročia Sviečkovej manifestácie, vadí mu účasť kotlebovcov © SITA Všetky práva vyhradené.

25. marca 2018