Kim Čong-un pohrozil rozšírením jadrového arzenálu, USA označil za najväčšieho nepriateľa

419677_kim 676x449.jpg

9.1.2021 (Webnoviny.sk) – Najvyšší vodca Kórejskej ľudovodemokratickej republiky Kim Čong-un pohrozil rozšírením svojho jadrového arzenálu.

Vyhlásil, že vývoj vzťahov s USA závisí od toho, či sa vzdajú svojej nepriateľskej politiky. Spojené štáty zároveň označil za svojho „najväčšieho nepriateľa“.

Označil ho za násilníka

Kimove komentáre počas stretnutia vládnej Kórejskej strany práce sú vnímané ako tlak na administratívu nového amerického prezidenta Joea Bidena, ktorý Kima nazval „násilníkom“ a kritizuje jeho samity s Donaldom Trumpom.

Líder KĽDR tiež povedal, že jadrové zbrane použije len v prípade ohrozenia. Naznačil, že je otvorený dialógu s Washingtonom. Zdôraznil, že jeho krajina musí naďalej posilňovať svoje vojenské a jadrové schopnosti, aby dokázala čeliť násiliu zo strany USA.

Ciele útoku

KĽDR podľa jeho slov vyvíja niekoľko sofistikovaných systémov, ako napríklad podvodné rakety, rakety dlhého doletu či špionážne satelity. Chce sa zamerať na zvýšenie presnosti útoku na ciele vzdialené 15-tisíc kilometrov, čím zrejme narážal na americkú pevninu.

„Realita je taká, že mier a prosperitu na Kórejskom polostrove môžeme dosiahnuť, ak budeme budovať národnú bezpečnosť a potláčať americké hrozby,“ vyjadril sa.

Kim tento týždeň potvrdil, že chce posilniť spoluprácu s Čínou, ktorá je jeho najväčším spojencom.

Viac k témam: jadrové zbrane, rakety, špionáž, vyhrážanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kim Čong-un pohrozil rozšírením jadrového arzenálu, USA označil za najväčšieho nepriateľa © SITA Všetky práva vyhradené.

9. januára 2021