Kim Čong-un opäť hrozí zrušením summitu s USA, pobúrili ho Penceove „hlúpe“ vyjadrenia

368551_kim_trump 676x430.jpg

TOKIO 24. mája (WebNoviny.sk) – Severná Kórea opäť pohrozila, že sa stiahne z plánovaného summitu so Spojenými štátmi. Dôvodom sú najnovšie „hlúpe“ a „arogantné“ vyjadrenia viceprezidenta Mikea Pencea.

Ten v rozhovore pre Fox News prirovnal Severnú Kóreu k Líbyi. Severokórejské ministerstvo zahraničia však uviedlo, že jeho vyjadrenie naznačuje, že vôbec nerozumie situácii v Kórejskej ľudovodemokratickej republike. V tejto súvislosti spochybnilo aj význam summitu, ktorý podľa neho nemá zmysel, ak tieto poznámky odzrkadľujú postoj Washingtonu.

Odporúčame:
Trump obvinil Čínu z ovplyvnenia postoja KĽDR, summit s Kim Čong-unom sa možno odloží

Severná Kórea sa už minulý týždeň stiahla z plánovaných mierových rozhovorov s Juhom, pretože mala námietky voči juhokórejsko-americkým vojenským cvičeniam. Vláda v Pchjongjangu zároveň pohrozila zrušením stretnutia vodcu Kim Čong-una s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Túto náhlu zmenu rétoriky označujú pozorovatelia za zvláštnu, okrem iného aj preto, že Pchjongjang o vojenskom cvičení USA a Južnej Kórey vedel aj predtým, v čase, keď smerom k obom týmto krajinám vysielal len pozitívne signály.

Viac k témam: Donald Trump, Južná Kórea, Kim Čong-un, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, Mike Pence, Severná Kórea, summit, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Kim Čong-un opäť hrozí zrušením summitu s USA, pobúrili ho Penceove „hlúpe“ vyjadrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

24. mája 2018