Kerry hrozí Rusku prerušením všetkých stykov ohľadom Sýrie

Rusko je podľa šéfa americkej diplomacie zodpovedné za používanie zápalných bômb a bômb určených na ničenie bunkrov v obytných štvrtiach AleppaWASHINGTON 28. septembra (WebNoviny.sk) – Spojené štáty prerušia všetky vzťahy s Moskvou, ktoré sa týkajú Sýrie, ak ruské a sýrske vzdušné sily neukončia nálety na severosýrske mesto Aleppo.

Americký minister zahraničných vecí John Kerry to v stredu uviedol v telefonickom rozhovore so svojím ruským náprotivkom Sergejom Lavrovom, informovala agentúra AP.

Odporúčame:

USA obvinili Rusko z barbarizmu ohľadom udalostí v Aleppe

Spojené štáty sa podľa Kerryho pripravujú na „prerušenie dvojstrannej americko-ruskej spolupráce ohľadom Sýrie,“ vrátane navrhovaného protiteroristického partnerstva, „ak Rusko okamžite nepodnikne kroky zamerané na ukončenie útokov na Aleppo“ a obnovenie prímeria.

Kerry ďalej v rozhovore s Lavrovom vyjadril znepokojenie z náletov ruských a sýrskych lietadiel na nemocnice, vodné zdroje a ďalšie súčasti civilnej infraštruktúry v Aleppe. Rusko je podľa Kerryho zodpovedné za používanie zápalných bômb a bômb určených na ničenie bunkrov v obytných štvrtiach Aleppa.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

28. septembra 2016