Kerberová ide na US Open do druhého kola, súperka odstúpila

Nemka Angelique Kerberová sa na US Open môže premiérovo vo svojej kariére stať jednotkou renkingu WTA v singli.NEW YORK 29. augusta (WebNoviny.sk) – Nemecká tenistka Angelique Kerberová nasadená ako druhá už je v 2. kole dvojhry žien na newyorských grandslamových US Open. V pondelok viedla nad Polonou Hercogovou 6:0, 1:0, keď Slovinka po 33 minútach odstúpila.

VŠETKO O US OPEN

Ľavoruká hrdinka januárových rovnako významných melbournských Australian Open Kerberová sa na tomto podujatí môže premiérovo vo svojej kariére stať jednotkou renkingu WTA v singli, a to na úkor Sereny Williamsovej.

Odporúčame:

Čilič nestráca formu, na US Open prešiel prvým kolom

Kučová na US Open neprekvapila, vyradila ju Petkovicová

Kližan vo dvojhre na US Open skončil, nestačil Južnému

Dvadsaťosemročnej Kerberovej stačí zlyhanie Američanky pred semifinále medzinárodných otvorených majstrovstiev Spojených štátov amerických 2016, pričom zároveň všetko má aj vo vlastnej moci.

Strieborná medailistka z nedávnych OH v Riu de Janeiro Kerberová sa medzi najlepšími 64 v stredu stretne s úspešnou z duelu Alizé Cornetová (Fr.) – Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.). Nemka s poľskými koreňmi bola v lokalite Flushing Meadows v semifinále už pred piatimi rokmi.

Dvojhra žien – 1. kolo:

Angelique Kerberová (Nem.-2) – Polona Hercogová (Slovin.) 6:0, 1:0 – skreč, Hercogová po 33 minútach odstúpila

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. augusta 2016