Keď sa ozval Manchester United, nebolo o čom uvažovať, hovorí Lukaku po lekárskej prehliadke

LOS ANGELES 9. júla (WebNoviny.sk) – Belgický futbalový reprezentant v službách anglického FC Everton Romelu Lukaku je po sobotňajšej lekárskej prehliadke v Los Angeles v Spojených štátoch amerických už len krok od skompletizovania prestupu do Manchestru United.

Dohoda s Evertonom potvrdená

„Červení diabli“ už potvrdili dohodu s Evertonom v súvislosti s prestupovou čiastkou, podľa britských médií by malo ísť o odstupné vo výške 75 miliónov libier. Dvadsaťštyriročný útočník bol v uplynulej sezóne s 25 gólmi druhý v poradí kanonierov anglickej Premier League, Evertonu pomohol k 7. priečke.

„Je to príležitosť, o ktorej som od detstva sníval,“ povedal Lukaku v rozhovore pre ESPN FC.

Najlepší štadión a fanúšikovia

„Keď sa ozval Manchester United, nebolo o čom uvažovať. Kto by povedal nie najväčšiemu klubu na svete? Najlepší štadión v Anglicku. Najlepší fanúšikovia. Je to skvelá príležitosť. Vždy som hovoril, že chcem pôsobiť v klube, ktorý bojuje o každú jednu trofej. Som nadšený z možnosti byť súčasťou jeho histórie; verím, že sa tak stane. Vždy sa chcem zlepšovať,“ dodal Lukaku.

Romelu Lukaku sa v Manchestri opäť zíde s portugalským trénerom Josém Mourinhom. Ten bol na lavičke FC Chelsea, keď Londýnčania v lete 2014 predali Lukakua do Evertonu. Podľa antverpského rodáka je Portugalčan najlepším koučom na svete.

Odporúčame:
Návrat Wayna Rooneyho do FC Everton má čoraz jasnejšie kontúry

„Pod Mourinhom som chcel hrať od desiatich rokov. Hovorili sme spolu o klube, o tom, čo odo mňa očakáva. Je skvelé opäť s ním spolupracovať,“ doplnil pre ESPN FC Lukaku.

Viac k témam: FC Everton, futbal, Manchester United, Premier League, Romelu Lukaku
Zdroj: Webnoviny.sk – Keď sa ozval Manchester United, nebolo o čom uvažovať, hovorí Lukaku po lekárskej prehliadke © SITA Všetky práva vyhradené.

9. júla 2017