KDH tvrdí, že Fico ako odchovanec komunistov sa moci nevzdá a bude sa brániť do poslednej chvíle

369184_imgl1086 676x451.jpg

BRATISLAVA 5. marca (WebNoviny.sk) – Slovensko je v mimoriadne zložitej politickej situácii. Robert Fico ako odchovanec komunistickej strany vie, že komunisti sa moci nevzdávajú a budú sa brániť do poslednej chvíle. Pojmy ako demokracia a politická zodpovednosť v príručkách marxizmu a leninizmu absentovali.

Uvádza sa to v stanovisku Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), ktorým reaguje na pondelkové vyhlásenie Roberta Fica. Stanovisko agentúre SITA poskytol Stano Župa z komunikačného oddelenia KDH.

Odporúčame:
Fico o stretnutí Kisku a Sorosa vedel a čušal ako lykožrút v smreku, tvrdí Krajniak

V stanovisku sa ďalej píše, že KDH je pripravené spolupracovať s ostatnými politickými stranami aj v rámci okrúhleho stola. Je potrebné zvážiť všetky ústavné možnosti, ako túto politickú krízu vyriešiť. Smer a Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) má dosť hlasov na to, aby zablokovali prijatie ústavného zákona o skrátení volebného obdobia.

Preto do diskusie v rámci okrúhleho stola prináša KDH aj tému zvážiť možnosť vypísať referendum, ktorým by sa skrátilo volebné obdobie. Očakáva však, že nakoniec nebude nutné k tejto možnosti pristúpiť a v parlamente sa nájde dostatok poslancov na prijatie ústavného zákona.

 

Viac k témam: Fico, KDH Kresťanskodemokratické hnutie, komunisti, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – KDH tvrdí, že Fico ako odchovanec komunistov sa moci nevzdá a bude sa brániť do poslednej chvíle © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2018