Karel Gott sa zotavuje pomalšie, ako dúfal

Lekári mnohonásobnému Zlatému slávikovi diagnostikovali v novembri 2015 rakovinu lymfatických uzlín. Po niekoľkomesačnej chemoterapii nádor ‚úplne zmizol‘, oznámil v polovici marca jeho hovorca. Praha/Berlín 30. apríla (WebNoviny.sk) – Český spevák Karel Gott v rozhovore pre dnešné vydanie nemeckého denníka Bild priznal, že jeho rekonvalescencia z rakoviny „postupuje pomalšie, ako sa očakávalo. Musím svoje zanietenie ešte trocha krotiť“, citovala ho tlačová agentúra DPA.

„Môžem o niečo rýchlejšie bežať, ale mám veľké problémy s dýchaním. Na spev a come-back nemôžem ešte ani pomyslieť,“ dodal. Lekári mnohonásobnému Zlatému slávikovi diagnostikovali v novembri 2015 rakovinu lymfatických uzlín. Po niekoľkomesačnej chemoterapii nádor „úplne zmizol“, oznámil v polovici marca jeho hovorca.

Samotný spevák 18. marca na Facebooku napísal, že s ohľadom na svoju chorobu musí zvážiť, na čo mu budú sily stačiť. Jeho ctižiadosťou je „vrátiť sa na javisko v takej forme, ktorú uňho ľudia poznajú a právom očakávajú.“ Nechce, aby ho ľutovali a tolerovali, že choroba poznačila jeho výkon. Dovtedy si bude užívať čas so svojou rodinou.

Karel Gott je v Nemecku veľmi obľúbený, veľké úspechy tam slávil najmä s hitmi ako je Včielka Mája či Lady karneval. Jeho zdravotný stav tam pozorne sledujú.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. apríla 2016