Karel Gott sa zotavuje po operácii brušnej dutiny

Pondelkový zákrok by mal uzavrieť spevákovu onkologickú liečbu.BRATISLAVA 12. mája (WebNoviny.sk) – Český spevák Karel Gott sa zotavuje po operácii brušnej dutiny, ktorú podstúpil v pondelok v pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici. Zákrok by mal uzavrieť onkologickú liečbu 76-ročného interpreta, ktorému vlani v novembri diagnostikovali Non-Hodgkinov lymfóm.

„Moji milí priaznivci, zdravím vás z nemocničného lôžka, kde sa zotavujem po operácii brušnej dutiny, ktorá prebehla dobre a bez komplikácií. Som v tej najlepšej lekárskej starostlivosti a mám sa každým dňom lepšie. Nejakú dobu ale ešte potrvá nevyhnutná rekonvalescencia. A potom už hurá do života, zľahka aj do toho pracovného. Všetkým, ktorí na mňa myslia, ďakujem za povzbudivé odkazy. Váš Karel Gott,“ napísal na svojej oficiálnej facebookovej stránke spevák, ktorý v marci potvrdil, že sa po niekoľkomesačnej chemoterapii z rakoviny vyliečil.

Karel Gott pracoval ako vyučený elektromontér v ČKD a popri práci študoval spev na konzervatóriu. Preslávil ho angažmán v Divadle Semafor v prvej polovici 60. rokov minulého storočia. Neskôr spoluzakladal Divadlo Apollo, kde pôsobil do roku 1967. Počas svojej kariéry vydal viac než 100 albumov. Štyridsať ráz zvíťazil v ankete Zlatý slávik a Český slávik. Účinkoval tiež vo filmoch Kdyby tisíc klarinetů (1964), Hvězda padá vzhůru (1974), Romance za korunu (1975), Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992) a jeho pokračovaní Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) či v rozprávke Z pekla štěstí 2 (2001).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. mája 2016