Karel Gott absolvoval operáciu brušnej dutiny

Sedemdesiatšesťročnému interpretovi diagnostikovali vlani v novembri Non-Hodgkinov lymfóm.
BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Český spevák Karel Gott dnes ráno v pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici absolvoval operáciu brušnej dutiny, ktorá by mala uzavrieť jeho onkologickú liečbu. „Dnes ráno pán Karel Gott podstúpil operáciu brušnej dutiny, ktorá bola dlhodobo naplánovaná na pondelok 9. mája. Pán Gott sa cíti dobre a všetkých, ktorí naňho myslia, pozdravuje,“ uviedla pre portál iDNES.cz spevákova hovorkyňa Aneta Stolzová.

Sedemdesiatšesťročnému interpretovi diagnostikovali vlani v novembri Non-Hodgkinov lymfóm, pričom Gott v marci prostredníctvom sociálnej siete Facebook potvrdil, že sa po niekoľkomesačnej chemoterapii z rakoviny vyliečil. Po dnešnej operácii bude musieť dodržiavať prísnu diétu. Z nemocnice by ho mali prepustiť o sedem až desať dní.

Karel Gott pracoval ako vyučený elektromontér v ČKD a popri práci študoval spev na konzervatóriu. Preslávil ho angažmán v Divadle Semafor v prvej polovici 60. rokov minulého storočia. Neskôr spoluzakladal Divadlo Apollo, kde pôsobil do roku 1967. Počas svojej kariéry vydal viac než 100 albumov. Štyridsať ráz zvíťazil v ankete Zlatý slávik a Český slávik. Účinkoval tiež vo filmoch Kdyby tisíc klarinetů (1964), Hvězda padá vzhůru (1974), Romance za korunu (1975), Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992) a jeho pokračovaní Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) či v rozprávke Z pekla štěstí 2 (2001).

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. mája 2016