Karel Gott a Sagvan Tofi pripravujú muzikál

Novinka bude mať premiéru na jar 2017.BRATISLAVA 2. mája (WebNoviny.sk) – Český spevák Karel Gott a jeho krajan, herec a producent Sagvan Tofi pripravujú muzikál Čas růží. Príbeh očakávanej novinky je postavený na skladbách 76-ročného Gotta. Za nápadom stojí spomínaný 51-ročný Tofi, ktorý musel pre napísanie scenára opakovane počúvať viac ako 2000 interpretových piesní. Napokon z nich vybral 30. „Chcel som vytvoriť úplne nový príbeh, ktorý zatiaľ ostane pred verejnosťou tajný. Myslím si však, že si v ňom diváci a poslucháči nájdu určité paralely medzi životom nášho legendárneho speváka,“ povedal Tofi.

Odporúčame:

Karel Gott absolvuje operáciu, s rakovinou priamo nesúvisí

Hotový scenár herec neskôr priniesol samotnému spevákovi. „Najdôležitejší bol pre mňa jeho názor. Keď prišiel ten deň, išiel som za ním so scenárom s veľkou pokorou. Chcel som mu ho predtým, ako si ho prečíta, osobne prerozprávať. Takú trému som v živote nemal. Toľko rokov na tom robíte a potom sedíte pred Majstrom uňho v kuchyni a čakáte na ortieľ, ktorý povie,“ vyjadril sa Tofi, ktorý sa predstavil vo filmoch Vítr v kapse (1983), Kamarát do dažďa (1988) alebo Kamarád do deště II – Příběh z Brooklynu (1992).

Speváka scenár nadchol. „Hneď som vedel, že Sagvanov námet má nápad a bolo mi jasné, koľko mal Sagvan so scenárom práce, aby sa piesne k príbehu obsahovo hodili. Lenže, ako vieme, diváka väčšinou nezaujíma, koľko je za tým práce, o tom sa jednoducho nehovorí. Musí to byť jednoducho dobré, príbeh a správne vybrané piesne musia zaujať. Pretože diváci posudzujú podľa toho, aký v nich muzikál zanechá celkový dojem,“ vyhlásil Gott, ktorý pomáha s výberom piesní a úpravami scenára novinky. „Všetko pripomienkuje a aj celý tím vyberáme po dohode s ním. Rovnako to bude aj pri výbere obsadenia. Môžem ešte prezradiť, že okrem toho Karel maľuje úplne nový obraz, ktorý bude hrať v predstavení kľúčovú rolu,“ dodal Tofi. Premiéru muzikálu bude na budúci rok na jar hostiť pražské Hudební divadlo Karlín.

Karel Gott pracoval ako vyučený elektromontér v ČKD a popri práci študoval spev na konzervatóriu. Preslávil ho angažmán v Divadle Semafor v prvej polovici 60. rokov minulého storočia. Neskôr spoluzakladal Divadlo Apollo, kde pôsobil do roku 1967. Počas svojej kariéry vydal viac než 100 albumov.

Štyridsať ráz zvíťazil v ankete Zlatý slávik a Český slávik. Účinkoval tiež vo filmoch Kdyby tisíc klarinetů (1964), Hvězda padá vzhůru (1974), Romance za korunu (1975), Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992) a jeho pokračovaní Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) či v rozprávke Z pekla štěstí 2 (2001).

Informácie pochádzajú z webstránky www.idnes.cz a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. mája 2016