Kapela Radiohead zverejnila novú skladbu Burn The Witch

Formácia k novinke ponúkla animovaný videoklip, ktorý režíroval Chris Hopewell.BRATISLAVA 3. mája (WebNoviny.sk) – Anglická rocková kapela Radiohead zverejnila skladbu Burn The Witch. Ide o prvú ukážku z pripravovaného albumu skupiny, ktorého názov ani dátum vydania zatiaľ nie sú známe.

Formácia k novinke ponúkla aj animovaný videoklip, ktorý režíroval Chris Hopewell. V klipe sa obyvatelia malého mesta snažia upáliť istého návštevníka, ktorému sa však napokon podarí ujsť.

Formácia počas uplynulého víkendu zmazala všetok obsah zo svojich profilov na sociálnych sieťach a webstránky. Kapela v utorok na Facebooku zverejnila okrem videoklipu aj dva obrázky, ku ktorým však nedala žiaden popis.

Video: Radiohead – Burn The Witch

Kapela Radiohead vznikla v roku 1985 v anglickom Abingdone a jej zloženie je dodnes nezmenené – tvoria ju Colin Greenwood (basgitara), Ed O’Brien (gitara, vokály), Thom Yorke (spev, gitara, klávesy), Jonny Greenwood (gitara, klávesy) a Philip Selway (bicie, perkusie). Preslávili sa piesňou Creep z debutového albumu Pablo Honey (1993), po ktorom nasledovali nahrávky The Bends (1995) a OK Computer (1997). Následne Radiohead začali experimentovať s elektronikou a vydali albumy Kid A (2000), Amnesiac (2001), Hail To The Thief (2003) a In Rainbows (2007). Zatiaľ posledný album The King Of Limbs vydali v roku 2011. V roku 2005 ich magazín Rolling Stone zaradil na 73. miesto v rebríčku najlepších interpretov všetkých čias. Greenwood a O’Brien zas nechýbali v zozname najlepších gitaristov a Yorke v rebríčku najlepších spevákov. V roku 2009 čitatelia tohto časopisu Radiohead vyhlásili za druhého najlepšieho interpreta nultých rokov 21. storočia. Kapela má na konte tri ocenenia Grammy, jednu Ivor Novello Award, sedem NME Awards či štyri nominácie na Mercury Prize.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. mája 2016