Kapela Blink-182 po prvý raz dobyla albumový UK Chart

Americkej rockovej kapele sa to podarilo s novinkou California, ktorá sa dostala na trh 1. júla.BRATISLAVA 10. júla (WebNoviny.sk) – Americká rocková kapela Blink-182 debutuje so svojou siedmou štúdiovkou California (2016) na prvom mieste britského albumového rebríčka.

Pre kalifornskú formáciu ide o premiérové prvenstvo v UK Charte, keďže najlepšie sa predtým umiestnila v rebríčku nahrávka Take Off Your Pants And Jacket (2001), s ktorou sa dostali vo Veľkej Británii najvyššie na štvrté miesto.

California je prvým albumom skupiny po tom, ako ju vlani opustil gitarista a spevák Tom DeLonge, ktorého nahradil Matt Skiba, známy z formácie Alkaline Trio. Novinka, ktorú produkoval John Feldmann, sa dostala na trh v piatok 1. júla.

Blink-182 fungovali pôvodne v rokoch 1992 až 2005, pričom počas tohto obdobia vydali päť štúdioviek, z ktorých komerčne najúspešnejší bol tretí album Enema Of The State (1999). Pochádzajú z neho hity What’s My Age Again?, All The Small Things a Adam’s Song. V roku 2005 vydali kompiláciu s jednoduchým názvom Greatest Hits a následne sa na niekoľko rokov odmlčali. Návrat na scénu oznámili vo februári 2009 na 51. udeľovaní cien Grammy a následne vydali šiestu štúdiovku Neighborhoods (2011) a kompiláciu Icon (2013).

Informácie pochádzajú z webstránky www.officialcharts.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2016