Kandidát na ministra Gál sa po stretnutí s Kiskom vyjadril aj k dekriminalizácii marihuany

370525_gabor gal andrej kiska 676x451.jpg

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Policajná inšpekcia, voľba ústavných sudcov či dĺžka konaní na súdoch boli hlavné témy rozhovoru prezidenta Andreja Kisku s Gáborom Gálom (Most-Híd), ktorý je nominovaný na post ministra spravodlivosti. Ako Gál po stretnutí s prezidentom povedal, určite budú riešiť exekúcie.

Pokiaľ ide o zmenu voľby ústavných sudcov, je podľa Gála „vôľa na tom, aby boli kritériá nejako pozmenené“. To, či bude premiér v demisii Robert Fico ústavný sudca, nie je podľa Gála otázka. Keď to otázka bude, tak sa o nej budú baviť.

Dekriminalizácia marihuany

Gál sa vyjadril aj k dekriminalizácii marihuany. Práve o komplexnú zmenu drogovej politiky sa pokúšala jeho predchodkyňa Lucia Žitňanská, SNS však jej zákon zablokovala, hoci v medzirezortnom konaní nevzniesla pripomienky.

Odporúčame:
Online: Pellegrini doniesol Kiskovi nový návrh vlády, kandidáti na ministrov chodia do paláca

„Ja si myslím, že celoživotne poškodiť nejakého stredoškoláka pre jednu cigaretu, je problém. Treba nájsť riešenie, ktoré nájde podporu v NR SR,“ povedal v stredu Gál s tým, že ak sa o tom chcú baviť, musia to zúžiť na „veľmi nevinné prípady a nič viac“. Žitňanskej návrh hovoril aj o čiastočne dekriminalizácii tvrdých drog.

Problematika policajnej inšpekcie

Pokiaľ ide o problematiku policajnej inšpekcie, Gál pripomenul, že od ministerstva vnútra už dostali nejaký návrh aj pred vraždou Jána Kuciaka, určite to chcú riešiť.

Na otázku, čo so špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom povedal, že samotný Kováčik deklaroval, že funkčné obdobie nedokončí. Gál sa chce určite rozprávať aj s generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom o problémoch prokuratúry, ale až keď bude vymenovaný.

Viac k témam: dekriminalizácia marihuany, Dušan Kováčik, Gábor Gál, Generálna prokuratúra SR, Ján Kuciak, Jaromír Čižnár, Ministerstvo spravodlivosti SR, Most-Híd, Peter Pellegrini, policajná inšpekcia, predčasné parlamentné voľby, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, Špeciálna prokuratúra SR, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Kandidát na ministra Gál sa po stretnutí s Kiskom vyjadril aj k dekriminalizácii marihuany © SITA Všetky práva vyhradené.

21. marca 2018