Kaliňák je presvedčený, že Fico bude premiérom štyri roky

Premiér Robert Fico zostáva aj naďalej v nemocnici, o ďalšom postupe by sa malo rozhodnúť do konca týždňa.BRATISLAVA 19. apríla (WebNoviny.sk) – Minister vnútra a zároveň podpredseda vlády Robert Kaliňák je presvedčený o tom, že Robert Fico bude predsedom vlády celé štyri roky.

Ako v utorok povedal novinárom v Národnej rade SR (NR SR), aj napriek tomu, že je premiér PN, vykonáva svoju funkciu a robí všetky potrebné rozhodnutia. Ostatné veci, na ktorých sa zúčastniť nemôže, robia podpredsedovia vlády.

Odporúčame:

Fico zostáva v nemocnici, o ďalšom postupe sa rozhodne

Premiér Fico je v nemocnici, mal podozrenie na infarkt

Lekári sa snažia stanoviť diagnózu

Informácie o premiérovom zdravotnom stave sú však podľa šéfa rezortu vnútra a zároveň podpredsedu vlády „výsostne osobné veci“. Lekári sa teraz snažia robiť diagnózu, poznamenal. „V niektorých prípadoch to trvá týždeň, aj dva, aj mesiac,“ povedal Kaliňák.

Predpokladá, že do konca týždňa by mohli mať všetky potrebné informácie a budú tiež vedieť, ako rýchlo sa premiér vráti do úplného pracovného procesu. Ficov stav sa podľa neho nezhoršuje a je stabilný, nemá však informácie o tom, že by podstúpil nejakú operáciu.

V Smere-SD o náhradníkovi za Fica podľa Roberta Kaliňáka neuvažujú. „Nikdy sme takéto veci nečíslovali, kto je dvojka v Smere. Pre nás je najpodstatnejšia jednotka. Chceme, aby sa premiér vrátil čo najrýchlejšie do svojej činnosti, pričom každý z nás je zodpovedný za svoju oblasť,“ dodal s tým, že raz za čas organizmus povie, že vypína.

Ficov oficiálny program zrušili

Poslanec NR SR za Sieť a zároveň člen koalície Radoslav Procházka dúfa, že sa premiér čo najskôr vráti do úradu. „Neviem posúdiť, či je to vážne, ale myslím si, že predseda vlády sa vráti do úradu a že bude premiérom celé štyri roky,“ povedal novinárom v NR SR.

Premiér Robert Fico zostáva aj naďalej v nemocnici, o ďalšom postupe by sa malo rozhodnúť do konca týždňa. Agentúru SITA o tom informovala Dobroslava Krajačičová, hovorkyňa Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH), kde je predseda vlády hospitalizovaný od štvrtka 14. apríla. Programové vyhlásenie vlády, ktorým sa v týchto dňoch zaoberá parlament, za Fica v pondelok 18. apríla predstavil v pléne vicepremiér pre investície Peter Pellegrini.

„Predseda vlády naďalej vykonáva svoju funkciu a úzko spolupracuje so svojím pracovným okolím. Oficiálny program do konca tohto týždňa sa ruší,“ uviedla Ficova hovorkyňa Beatríce Szabóová. Premiér prišiel do Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb sám, v sprievode ochranky vo štvrtok 14. apríla ráno.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. apríla 2016