Kaczynski sa do politického dôchodku nechystá, nad dianím má údajne plnú kontrolu aj z nemocnice

376178_poland_absent_leader_61102 ca5112eacf48433cba7089af8b4c2b68 676x588.jpg

VARŠAVA 23. mája (WebNoviny.sk) – Líder poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczynski má stále plnú kontrolu nad dianím a žiadne rozhodnutia sa nerobia bez neho. Uviedol to jeho blízky spolupracovník a minister vnútra Joachim Brudzinski.

Odporúčame:
Ľudia s postihnutím protestujú v poľskom parlamente, zostanú tam aj počas zhromaždenia NATO

Šesťdesiatosemročný Kaczynski je najmocnejším poľským politikom, ktorý ovplyvňuje smerovanie politiky, hoci nezastáva žiadnu vysokú funkciu. Kaczynski sa od začiatku mája nachádza v nemocnici, kde je hospitalizovaný pre problémy s kolenom. Jeho nápadná absencia vyvolala špekulácie o vnútrostraníckych bojoch týkajúcich sa jeho možného nástupcu.

Brudzinski však v stredu povedal, že Kaczynski sa neplánuje stiahnuť z politiky a čoskoro by sa mal vrátiť a opäť naplno pracovať. Hovorkyňa strany PiS Beata Mazureková rovnako uviedla, že predseda „sa má dobre a nič sa nedeje bez toho, aby o tom vedel“.

Viac k témam: Jaroslaw Kaczyňski, PiS Právo a spravodlivosť, Poľsko
Zdroj: Webnoviny.sk – Kaczynski sa do politického dôchodku nechystá, nad dianím má údajne plnú kontrolu aj z nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2018