John Boehner označil Teda Cruza za ‚Lucifera v ľudskom tele‘

Cruza, ktorý je texaským senátorom, vnímajú mnohí republikáni ako jedinú alternatívu voči Trumpovi v nominačnom procese.Washington 29. apríla (WebNoviny.sk) – Niekdajší predseda Snemovne reprezentantov amerického Kongresu John Boehner označil kandidáta na republikánsku nomináciu do boja o prezidentský úrad Teda Cruza za „Lucifera v ľudskom tele“. Informovala o tom v noci nadnes stanica BBC.

Boehner – takisto republikán – zároveň vyhlásil, že ak Cruz získa nomináciu, nebude zaňho hlasovať. Ich nezhody sa datujú do roku 2013, keď Cruz viedol skupinu konzervatívcov, ktorí požadovali od vlády opatrenia voči vedeniu vlastnej strany. Boehner vyjadril podporu favoritovi republikánov Donaldovi Trumpovi.

Cruza, ktorý je texaským senátorom, vnímajú mnohí republikáni ako jedinú alternatívu voči Trumpovi v nominačnom procese. Iní ho označujú za osobnosť, ktorá rozdeľuje ľudí a má agresívne postoje. Boehner bol najvplyvnejším republikánom na americkej politickej scéne až do vlaňajšieho októbra, keď odstúpil z postu predsedu Snemovne reprezentantov.

„Mám priateľov v radoch demokratov i republikánov. Rozumiem si takmer s každým, ale nikdy som nespolupracoval s takýmto ‚sukiným synom‘,“ vyjadril sa Boehner na adresu Cruza počas stredajšej diskusie na Stanfordovej univerzite.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. apríla 2016