Jen v pondelok oslaboval voči doláru

Dolár voči jenu posilnil o 0,2 % na 108,86 JPY/USD. LONDÝN 16. mája (WebNoviny.sk) – Japonský jen v pondelok oslaboval voči americkému doláru po tom, čo vysoký predstaviteľ vlády v Tokiu naznačil ochotu intervenovať proti silnému výmennému kurzu japonskej meny. V skoršom obchodovaní jen posilňoval, keď ho podporili údaje z čínskej ekonomiky, ktoré nenaplnili očakávania.

Mena vymazala zisky po tom, čo námestník ministra financií Masatsugu Asakawa pre denník Nikkei uviedol, že predstavitelia skupín G7 a G20 diskutovali o postupoch, ako čeliť neprimeraným výkyvom na devízových trhoch. Tým podľa agentúry Reuters naznačil, že najdôležitejšie vyspelé a rozvíjajúce sa ekonomiky za určitých okolností pripúšťajú intervencie na devízových trhoch.

Dolár voči jenu posilnil o 0,2 % na 108,86 JPY/USD. Japonsko koncom týždňa usporiada stretnutie ministrov financií a centrálnych bankárov skupiny najvyspelejších ekonomík G7. Vláda v Tokiu naznačila, že od partnerov chce získať podporu pre svoje úsilie zasiahnuť proti silnému jenu, ktorý sa považuje za bezpečnú investíciu v čase ekonomickej neistoty.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. mája 2016