Jen a euro ustúpili z nedávnych maxím voči doláru

Minulý týždeň jen voči doláru posilnil o päť percent, čo bol najväčší týždňový prírastok od roku 2008.LONDÝN 4. mája (WebNoviny.sk) – Japonský jen a euro v stredu ustúpili z nedávnych maxím voči doláru. Investori čakajú na správy z amerického trhu práce, ktoré by mohli signalizovať, aký postup zvolí centrálna banka v USA pri ďalšom sprísňovaní menovej politiky. Dolár voči jenu posilnil o 0,2 % na 106,75 JPY/USD.

Voči euru dolár posilnil mierne na 1,1491 USD/EUR, keď sa zotavil z utorňajšieho dna 1,1616 USD/EUR. Dolárový index vzrástol o 0,2 % na 93,117 bodu. Neskôr počas dňa zverejní správu o zamestnanosti v súkromnom sektore inštitút ADP. Kľúčové aprílové údaje o tvorbe pracovných miest z dielne federálneho ministerstva práce budú známe v piatok.

Minulý týždeň jen voči doláru posilnil o 5 %, čo bol najväčší týždňový prírastok od roku 2008. Menu podporila japonská centrálna banka, keď prekvapujúco nerozšírila ponuku stimulačných opatrení. Od polovice decembra kurz jenu oproti doláru vzrástol o 14 %.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. mája 2016