Je známe miesto historického summitu prezidenta Trumpa a vodcu Kim Čong-una

372008_south_korea_north_korea_nuclear_site_20635 d003cff3a4fa4838be4a38aee025e006 676x422.jpg

NEW YORK 10. mája (WebNoviny.sk) – Historický summit medzi americkým prezidentom Donaldom Trumpom a severokórejským vodcom Kim Čong-unom sa uskutoční v Singapure. Informuje o tom spravodajská stanica CNN s odvolaním sa na dva zdroje blízke problematike.

Konečné rozhodnutie je na Trumpovi, ktorý v stredu povedal, že presný dátum a miesto konania stretnutia oznámi o tri dni. Pred novinármi v Bielom dome už vylúčil demilitarizovanú zónu medzi oboma Kóreami.

Odporúčame:
Trump privítal Američanov väznených v Severnej Kórei a poďakoval sa Kim Čong-unovi

Demilitarizovaná zóna a Singapur boli pritom jediné dve miesta, ktoré verejne zmienil ako potenciálne lokality pre nadchádzajúci summit. Mestský štát v juhovýchodnej Ázii preferovali americkí predstavitelia pre jeho neutralitu aj pred miestami bližšie položenými k Pchjongjangu.

Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová potvrdila, že o mieste a termíne konania summitu sa už rozhodlo, na oficiálne oznámenie si však podľa jej slov treba ešte počkať.

Viac k témam: Donald Trump, Kim Čong-un, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, Severná Kórea, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Je známe miesto historického summitu prezidenta Trumpa a vodcu Kim Čong-una © SITA Všetky práva vyhradené.

10. mája 2018