Jasaň má pozastavenú bezpečnostnú previerku a Trošková ju nikdy nemala, upozornil Galko

368784_lubomir galko 676x451.jpg

BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) – Podpredseda SaS Ľubomír Galko v stredu uviedol, že exposlanec NR SR za Smer-SD Viliam Jasaň, ktorý je dnes šéfom krízového manažmentu a bezpečnosti štátu na Úrade vlády SR, má od utorka otvorenú bezpečnostnú previerku. Podľa Galka Trošková previerku NBÚ ani nikdy nemala urobenú.

Odporúčame:
Nikdy nebola mafia bližšie k premiérovi ako dnes, toto je dôvod na demisiu vlády, hovorí Sulík

„Zrejme sa našiel niekto príčetný, kto si uvedomil, že by ju v živote nedostala,“ povedal Galko. Podľa neho je potrebné na Osobitnom kontrolnom výbore NR SR na kontrolu činnosti NBÚ hovoriť o tom, kto zlyhal. „Tu sa javí, že zlyhali bezpečnostné orgány štátu, ktoré udeľujú bezpečnostné previerky,“ povedal.

Odporúčame:
Talianska mafia podniká so synom šéfa okresnej prokuratúry v Trebišove, tvrdí Nicholsonová

Portál Aktuality.sk o polnoci zverejnil posledný materiál zavraždeného novinára Jána Kuciaka, na ktorom pracoval.

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Podľa zatiaľ dostupných informácií má ísť o úkladnú vraždu, Kuciaka zabili jedným výstrelom do hrude, Kušnírovú do hlavy.

Obaja sú pravdepodobne mŕtvi od štvrtka, polícia na základe žiadosti matky jednej z obetí dom prehľadala v noci z nedele na pondelok. Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara vraždy pravdepodobne súvisia s prácou novinára.

Premiér Robert Fico prisľúbil milión eur každému, kto poskytne relevantnú informáciu o prípade. Podľa ďalších informácií by vraždy mohli súvisieť s talianskou mafiou operujúcou na východe Slovenska. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára.

Viac k témam: Ján Kuciak, Ľubomír Galko, Mária Trošková, NBÚ Národný bezpečnostný úrad, SaS Sloboda a Solidarita, Viliam Jasaň
Zdroj: Webnoviny.sk – Jasaň má pozastavenú bezpečnostnú previerku a Trošková ju nikdy nemala, upozornil Galko © SITA Všetky práva vyhradené.

28. februára 2018