Jaroslav Haščák ide na slobodu, najvyšší súd ho prepustil z väzby

454965_jaroslav hascak 676x451.jpg

7.1.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 7. januára 17:19

Spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava H. prepustil Najvyšší súd SR z väzby. Informovala o tom hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

„Senát 4T Najvyššieho súdu na štvrtkovom neverejnom zasadnutí, na podklade sťažností obvinených Jaroslava H. a Dany A., zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu zo 4. decembra 2020 a prepustil oboch obvinených z väzby na slobodu. Senát dospel k záveru, že existencia väzobných dôvodov u obvinených nie je daná,“ povedala.

Advokát Jaroslava H., Martin Škubla, v tejto súvislosti pripomenul, že obhajoba od začiatku namietala, že väzobné stíhanie finančníka je nezákonné a neopodstatnené. „Viac to v tejto chvíli komentovať nebudeme, keďže nepoznáme odôvodnenie rozhodnutia najvyššieho súdu,“ doplnil v stanovisku pre médiá.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vzala začiatkom decembra finančníka do väzby. Dôvodom bola obava z možného ovplyvňovania svedkov. Finančník, ktorého polícia obvinila z trestných činov korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s nahrávkami kauzy Gorila, podal proti rozhodnutiu sťažnosť.

Viac k témam: súdy, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Jaroslav Haščák ide na slobodu, najvyšší súd ho prepustil z väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

7. januára 2021