Jaromír Jágr neposilní Česko na majstrovstvách sveta v Rusku

Vladimír Vůjtek má v tíme pre MS 2016 stále iba 4 hráčov z NHL.

PRAHA 27. apríla (WebNoviny.sk) – Veterán Jaromír Jágr neposilní český národný tím na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v hokeji v Rusku (6.- 22. 5.). Štyridsaťštyriročný útočník Floridy zaslal zostavovateľom českého tímu odmietavé stanovisko prostredníctvom textovej správy.

Českým médiám ho tlmočil pred stredajším prípravným zápasom Česko – Švédsko v Znojme šéftréner ČSLH Slavomír Lener. Už predtým Lener informoval aj o tom, že do tímu trénera Vladimíra Vůjtka nepribudne ani brankár Philadelphie Michal Neuvirth. Vo svojom tíme po sezóne neprešiel zdravotnou prehliadkou. Podľa českého portálu idnes.cz stále existuje možnosť, že Jágr sa zúčastní v drese Česka na septembrovom Svetovom pohári.

Tréner Vůjtek má aktuálne v tíme pre MS v Rusku štyroch hráčov zo zámorskej NHL na čele s kapitánom Tomášom Plekancom a nateraz je to všetko. Po vypadnutí v 1. kole play-off sa skúsenému kormidelníkovi zo zdravotných dôvodov ospravedlnilo viacero hokejistov ako napríklad Radko Gudas či Jakub Voráček.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. apríla 2016