Jarjabek vymyslel nový pojem, matošizmus vraj šíri nenávisť

Šíriteľom nenávisti v parlamente je podľa Dušana Jarjabka zo Smeru-SD nový druh politikov. Poslanca, ktorý je symbolom ‚tohto smeru‘ však nemenoval.BRATISLAVA 10. júla (WebNoviny.sk) – V parlamente sa podľa poslanca NR SR Dušana Jarjabka (Smer-SD) šíri matošizmus, ktorý sa prejavuje nenávisťou. Ako povedal v nedeľu v rozhovore pre agentúru SITA, ide o spôsoby konania s ľuďmi, ktoré tu doteraz neboli.

„Nazval by som to pojmom matošizmus. Doslova a do písmena je to šírenie nenávisti. V tomto parlamente je dnes nenávisti toľko, koľko v ňom nikdy nebolo,“ vyhlásil Jarjabek, podľa ktorého akoby sa nenávisť stala akýmsi medzičlánkom komunikácie.

Odporúčame:

Fico odkázal opozícii, že nie je žiadny futbalový simulant

Grafológovia posúdili Dankov podpis. Je podľa vás falošný?

Danko je v šoku, k cirkusu v parlamente sa vyjadril aj Bugár

Kusý: Bolo jasné, že schôdza o odvolávaní Fica sa zmarí

„Na niektorých poslancoch skôr ako začnú komunikovať, je jasne vidieť, že nenávidia. To tu nikdy nebolo. To zaviedla takzvaná iná generácia, ktorá sem prišla. Nechcem povedať mladá, alebo stará. Ona je iná. Prejavujú sa u nej znaky matošizmu,“ konštatoval Jarjabek.

Šíriteľom nenávisti v parlamente je podľa neho nový druh politikov, ktorý sa v parlamente prejavuje matošizmom. „Podliehajú mu mnohí poslanci. Nebudem konkrétne menovať človeka, ktorý je symbolom tohto smeru, ktorý je strašne nebezpečný,“ uviedol poslanec Smeru-SD.

Jarjabek upozornil, že každý, kto vystupuje v mene tejto ideológie, hovorí o tom, že chce robiť poriadok. „Mňa pri tom mrazí. Pretože jedným znakom obludného režimu, ktorý bol nastolený v Európe prostredníctvom vodcov Benita Mussoliniho a Adolfa Hitlera, bolo robenie poriadku. Oni celú svoju existenciu robili poriadok. Tohto sa hrozím, pretože to je veľmi podobná rétorika,“ vyhlásil Jarjabek s tým, že niektorí poslanci by bez udania dôkazov o dôvode najradšej ľudí pálili a stavali hranice na námestiach.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2016