Ján Lašák kritizoval postoj Cígera, hráčov si vybral sám

„Chalani sa snažia… kto ich kritizuje, tak do toho nevidí,“ povedal Lašák.

ZVOLEN 12. mája (WebNoviny.sk) – Mohutná kritika na hlavy slovenských hokejistov po prehrách s Nemeckom (1:5) a Bieloruskom (2:4) na majstrovstvách sveta v ruskom Petrohrade sa prestáva páčiť Jánovi Lašákovi.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Skvelý gólman, držiteľ medailového kompletu z majstrovstiev sveta, a stále ešte čerstvý český šampión v drese Liberca, sa na svojom facebookovom profile zastáva hráčov, nie však trénera Zdena Cígera. Upozornil na to web naszvolen.sme.sk.

Už mám toho plné zuby…hráči zle, mladý tím, hádajú sa, neskúsení…Do prdele, tak som tréner, tak si stojím za tým, čo si vyberiem. A keď sa prehrá, tak nepíšem, že oni zle, ale MY zle!“ napísal 37-ročný Lašák svoj názor prostredníctvom facebooku. Doplnil ešte, že už nechce čítať ani jeden kritický názor na hráčov. „Chalani sa snažia… kto ich kritizuje, tak do toho nevidí,“ dodal Lašák.

Ján Lašák bol v uplynulej sezóne jednou z najväčších opôr hokejistov tímu Bílí Tygři Liberec na ceste za majstrovským titulom v Česku. Zároveň ho zvolili za najlepšíeho brankára Tipsport extraligy v sezóne 2015/2016. Lašák mal v základnej časti uplynulej sezóny 92,04-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 2,09 inkasovaného gólu, v play-off 91,84 % a 1,81 gólu. V klube bude pokračovať aj v ďalšom ročníku.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. mája 2016