Ján Greššo ml. má byť kandidátom pravice na primátora Nitry, SaS a OĽaNO chcú do koalície aj KDH

375743_gresso.jpg

NITRA 17. mája (WebNoviny.sk) – Kandidátom pravicových strán na primátora Nitry má byť Ján Greššo ml., ktorý je v súčasnosti nezávislým poslancom nitrianskeho mestského zastupiteľstva.

Ako pre agentúru SITA potvrdil Greššo ml., v súčasnosti ešte prebiehajú rokovania s pravicovými stranami o jeho podpore. „Mala by to byť koalícia zatiaľ troch strán – SaS, OĽaNO a Šanca. Boli by sme veľmi radi, keby sa k nám pridalo do koalície aj KDH,“ povedal.

Odporúčame:
OĽaNO je za štruktúry bez straníckej knižky, Matovič v ringu „bojoval“ bez priaznivcov Smeru

Greššo ml. je mestským poslancom prvé volebné obdobie. Do pléna sa dostal ako kandidát za Sieť, neskôr zo strany vystúpil a spolu s ďalšími odídencami zo Siete založili v nitrianskom zastupiteľstve Nezávislý klub mladých poslancov.

V minuloročných voľbách predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja podporovala jeho otca Jána Grešša, herca a bývalého riaditeľa Divadla Andreja Bagara v Nitre, široká pravicová koalícia zložená zo strán SaS, OĽaNO, KDH, Šanca, OKS, NOVA, Demokrati Slovenska. Skončil ako druhý a momentálne sa politicky neangažuje. Greššo ml. vlani v krajských voľbách kandidoval za pravicovú koalíciu za poslanca a uspel.

Viac k témam: Ján Grešso ml., komunálne voľby 2018, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Šanca, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk – Ján Greššo ml. má byť kandidátom pravice na primátora Nitry, SaS a OĽaNO chcú do koalície aj KDH © SITA Všetky práva vyhradené.

19. mája 2018