Ján Figeľ sa bude uchádzať o miesto europoslanca, Hlina chce ponúknuť aj ďalšie mená

402078_img_4852 676x451.jpg

BRATISLAVA 6. februára (WebNoviny.sk) – Osobitný vyslanec pre presadzovanie náboženského vyznania alebo presvedčenia mimo Európskej únie a bývalý predseda mimoparlamentného Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Ján Figeľ sa bude o post europoslanca v tohtoročných voľbách do Európskeho parlamentu uchádzať na kandidátke KDH. Pre agentúru SITA to potvrdil súčasný predseda hnutia Alojz Hlina.

Cítia veľkú zodpovednosť

„U nás o záverečnej podobe kandidátky rozhoduje Rada KDH, ktorá bude 16. februára. Uvedomujeme si dôležitosť týchto eurovolieb pre Európu aj pre Slovensko a my cítime veľkú zodpovednosť,“ povedal Hlina.

Podľa neho je v KDH úvaha o tom, že vznikne platforma pracovne nazvaná platforma otcov zakladateľov, teda ľudí, ktorí pomohli, aby sa SR stalo súčasťou EÚ. Podľa neho títo ľudia sú ochotní pomôcť.

Môžu ponúknuť zaujímavé mená

„Zozadu kandidátky kryjú chrbát a je potom logické, že meno Jána Figeľa je to meno, bol prvý slovenský eurokomisár, hlavný vyjednávač pre rokovania o vstupe SR do EÚ. Áno, tieto diskusie prebiehajú,“ potvrdil Hlina.

Ako Hlina dodal, KDH má v pláne dať na kandidátku kompletný zoznam 14 mien. Podľa neho je KDH veľká strana a je schopná ponúknuť zaujímavé mená. Konkrétne ich však nepriblížil, keďže rokovania sa neskončili a o finálnych kandidátoch rozhodne Rada KDH.

Viac k témam: KDH Kresťanskodemokratické hnutie, voľby do Európskeho parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk – Ján Figeľ sa bude uchádzať o miesto europoslanca, Hlina chce ponúknuť aj ďalšie mená © SITA Všetky práva vyhradené.

6. februára 2019